Běhej Lesy: do Lednice se sjelo téměř 900 běžců

Také o druhý díl běžeckého seriálu Běhej Lesy byl mezi běžci velký zájem. Do Lednicko-valtického areálu se 25. července sjelo téměř 900 běžců. Na 22km trati byl nejrychlejší Lukáš Olejníček, mezi ženami Lenka Kohnová.

Trať zavedla účastníky k vítěznému oblouku Rendez-vous a trojboké kapli Sv. Huberta. Závodníci na kratší, 11kilometrové trase běželi téměř 8 kilometrů po stejné trase jako ti z delší. Pokochat se tak mohli Apollónovým chrámem, Novým dvorem nebo chrámem Tří Grácií.

Běžci si kromě krásné přírody užívali také vynikající atmosféry – povzbuzovali jak na trati, tak i v cílové rovince. První závodník v cíli byl Roman Pavlík, který zvládl 11 kilometrů v čase 36:53. Za ním dobehl druhý Jakub Ambros s více jak tříminutovou ztrátou a bronzový skončil Tomáš Krivohlávek.

,,Nejlépe se mi běželo kolem Nového dvora a krásná byla část u rybníků. Kolem Tří Grácií běhám docela pravidelně. Uvidím, jestli se ukážu i v Bílé. Normálně běhám na dráze, tak uvidím, jestli se mi nebude závod v Bílé krýt s jiným závodem,“ řekl v cíli Roman Pavlík.

Mezi ženami doběhla první Irena Pospíšilová s časem 42:55, Jana Kunčická doběhla jako druhá o téměř tři minuty později a na třetím místě skončila Eva Crháková. A jak se běželo ženské vítězce? ,,Ze začátku super, ale poslední tři kilometry pro mě byly opravdu náročné. Na první občerstovačce jsem se nestihla občerstvit, tak jsem to stihla až na té druhé, a to bylo už pozdě. Ale moc se mi líbil Apollónův chrám, tam to bylo moc pěkné,“ sdělila své bezprostřední dojmy.

Na delší trati si doběhl pro vítězství Lukáš Olejníček, držitel osmi medailí z Mistrovství České republiky zaběhl 22km trať za 1:13:28 a unikl druhému Janu Kohutovi jen o dvě sekundy. Na třetím místě skončil Daniel Orálek. A jak zhodnotil závod vítěz? ,,Jsem rád, že jsem doběhl první. To víte, kdyby se to nepovedlo, tak bych byl naštvaný. Mise splněná, takže výlet nakonec stál za to. Trať rovinatá, takže se dalo po celou dobu běžet rychle. Myslím, že čas 1 hodina 13 minut je na vzdálenost 22 kilometrů a takový terén super výkon, takže já jsem spokojen,“ zhotnotil svůj výkon Lukáš Olejníček. Mezi ženami se objevila v cíli jako první Lenka Kohnová s časem 1:37:19, Iveta Fořtová vybojovala druhé misto s časem 1:39:19 a pro bronz si dobehla Kateřina Kováč.