Běhej Lesy: Karlštejn i Ameriku nejrychleji dobyli Vokrouhlík s Churaňovou

Seriál Běhej Lesy má za sebou druhý letošní závod. Tentokrát se běželo v okolí Karlštejna, kde byly připraveny tratě na 12 a 19 kilometrů. I tentokrát se běžci podívali do lesů českého krasu a proběhli lom Velká Amerika, který činí tento závod unikátním.

Na kratší trati první protnul cílovou pásku Zbyšek Lhota (čas 45:46), který si tak vyběhl už druhé vítězství v letošním seriálu. „Skvělé to bylo, tahle trať je prostě bombová. Miluju terén, běhám v horách, takže mi to opravdu sedlo,“ radoval se vítěz. Přesně minutu po něm doběhl Radek Adamec. Pro třetí místo si doběhl Lukáš Pazdera.

Mezi ženami si pro vítězství na krátké trase doběhla Daniela Havránková (56:06), pro kterou to byl úplně první závod seriálu. Po Daniele Havránkové doběhla o více než dvě minuty později do cíle Barbora Kožnarová a Tereza Měchurová vybojovala bronz.

IMG_2566Na delší trase doběhl do cíle jako první Michal Vokrouhlík (1:19:35), který se hned po doběhu svalil v cíli a chvíli chytal dech. „Byl to hodně náročný závod, ale moc krásný. Místy jsem se i stihl dívat kolem a opravdu krásná trasa. Chvíli jsem běžel sám, pak jsem se držel skupinky a nakonec jsem to do cíle dosprintoval,“ popsal nám své dojmy v cíli vítěz Michal Vokrouhlík, který doběhl před druhým Martinem Nývltem pouze o dvě sekundy. Bronz na dlouhé trase vybojoval Martin Fibrich.

Mezi ženami obhájila loňské vítězství Radka Churaňová (1:24:23), která měla výhodu oproti soupeřkám a trasu znala už z loňska. Druhá doběhla Svatoslava Kacířová a třetí příčku obsadila Lenka Smutná Polachová.

Seriál Běhej lesy pokračuje za měsíc – přesně 23. července – v Brdech. I tam na závodníky čeká unikátní trať v CHKO a navíc v místech, která se veřejnosti otevřela teprve na začátku letošního roku.

Více než tři čtvrtiny startovních čísel jsou už teď pryč, registrace je možná na www.behejlesy.cz

Text: red pořadatelé | Foto: pořadatelé