Harrachovský můstek nejrychleji vyběhl turecký šampion

Ani druhý ročník harrachovského závodu Red Bull 400 nevyhrál český závodník. Po loňském triumfu slovinského běžce se letos radoval turecký šampion Ahmet Arslan. Krkonošský můstek K120 vyběhl v soboru 15. srpna v rekordním čase 4:01,77.

Těsně za ním doběhl ve strhujícím finiši loňský vítěz Matjaž Mikloša. Mezi ženami zvítězila Dominika Wiśniewska-Ulfikr v čase 5:05,45. Nejrychlejším Čechem byl třetí v pořadí Vladislav Razým. První Češkou byla na druhém místě Kateřina Beroušková.

Účastníci bojovali s vysokými teplotami, které v Krkonoších vládly, s bahnem, které před finálovým během zařídil přívalový déšť, a zejména s velmi drsným stoupáním. Téměř 700 startujících sprintovalo z dojezdové plochy až úplně nahoru. Na závod s už tradičně silnou mezinárodní účastí se přišlo podívat i několik tisícovek diváků.

Red_Bull_400_2„Každá čtyřstovka je těžká a stejně tak to bylo i dneska. Nasadil jsem rychlé tempo a za půlkou už jsem cítil nohy,“ řekl v cíli vítěz Ahmet Arslan, který si sobotním výkonem připsal celkově páté zlato v závodech Red Bull 400.

V posledním úseku se na něj obrovským tempem dotahoval Mikloša ze Slovinska. Jeho taktikou byl i letos volnější start a postupné přidávání na rychlosti. I když posledních 50 metrů sprintoval, na tureckého borce Arslana mu to již nestačilo. „Třeba mi to vyjde na čtyřstovce v Rakousku za 14 dní, “ řekl Matjaž, který mezitím stihne ještě jeden závod v towerrunnigu ve Vídni.

Ve smíšených štafetách vybojoval zlato tým s příznačným jménem Slimáci. Svým způsobem to měli nejtěžší hasiči, kteří museli do svých štafet povinně nastoupit s přilbami.  S prudkým svahem a soupeři si nejlépe poradil hasičský tým SDH Opatovice. V mužské štafetě nenašli soupeře běžci z ASK Slavia Praha.

Závod Red Bull 400 se pořádá v sedmi zemích. V Česku se letos běžel podruhé a již nyní je jisté, že se v roce 2016 bude konat znovu.

Text: red | Foto: Red Bull