Tanec mezi kapkami deště. Seriál Běhej lesy poprvé zavítal do Brd

Ještě nedávno tu dřeli vojáci při výcviku, tento víkend se ale v Brdech potili běžci při místní premiéře seriálu Běhej Lesy. Parádní atmosféru nepokazil ani silný déšť.

Dospělí závodníci vyrazili na trať symbolicky za výstřelu brokovnice. Běžci se vypravili nejdříve na trať o délce 22 km a jen patnáct minut po nich i ti z 11km trasy. Nejprve je potrápilo velké dusno, nakonec se v průběhu závodu zatáhlo a většina závodníků dobíhala do cíle za silného ale příjemného deště.

Do cíle na 11km trase doběhl jako první Jan Procházka, mistr světa v orientačním běhu z roku 2012, který absolvoval závod v čase 00:36:24 a své kolegy nechal dvě minuty za sebou.

„Běželo se mi moc krásně. Musím říct, že mě hodně táhl předjezdec na elektrokole. Zvolil super tempo, takže jsme si spolu užili super závod,“ řekl v cíli spokojený vítěz. Na stříbrné pozici doběhl Tomáš Hudec a třetí doběhl Zbyšek Lhota, vítěz závodu z Karlštejna a Lednice, který průběžně vede tabulku Lesů pán na krátkých trasách.

Mezi ženami doběhla na prvním místě Ivona Rejsková s časem 00:45:23. Tereza Měchurová doběhla do cíle o minutu a půl později. Pomyslnou bronzovou medaili vybojovala Barbora Kožnarová.

Jedenáctikilometrový závod si zaběhla i Ilona Burgrová, česká reprezentantka v basketbalu, která se svým týmem vybojovala stříbro na mistrovství světa v roce 2010.

V závodě na 20 km protnul cílovou pásku mezi muži jako první Michal Hochmut v čase 01:15:50, který si udržel nad druhým Lukášem Kubričanem více než tříminutový náskok. Třetí se umístil Tomáš Mocek. Mezi ženami doběhla do cíle první Svatoslava Kacířová v čase 01:28:46. Stříbro vybojovala Eliška Korbášová a na třetím místě se umístila Lenka Smutná Polachová.

Seriál Běhej lesy pokračuje už 13. srpna závodem Běhej lesy Bílá v srdci Beskyd, na který zbývá už jen 100 startovních čísel. Do závodu se registrujte na www.behejlesy.cz

Text: red a Běhej Lesy | Foto: Běhej Lesy