Mistry České republiky ve sprint triatlonu se v Mělníku stali Ospalý a Potůčková

Na kole se pak vpředu utvořil balík jezdců, který spolu dlouho kroužil, ale na konci jej aktivní Ospalý roztrhal. „Pod vinicemi jsem nastoupil, aby se to natáhlo a abych byl v depu první,“ rekapituloval vítěz, který se touto taktikou vyhnul problémům z minulého roku, kdy kvůli komplikacím při přezutí vybíhal jako sedmý.
Když Ospalý opouštěl depo jako první, bylo prakticky rozhodnuto. „Trať je tu pořád stejná, potřetí jsem zde vyhrál. Sedí mi to tady. Ostatní závodníci navíc výběhy moc netrénují, tak mám navrch,“ zhodnotil Ospalý, kterého nyní čeká tvrdá dřina před mistrovstvím Evropy ve středním triatlonu. Na druhém místě doběhl Martin Krňávek, třetí byl Přemysl Švarc.
Ženský závod vyhrála Eva Potůčková, která po dobrém výkonu ve vodě nastoupila na kole a v cíli měla náskok více jak půl minuty na druhou Petru Eriku Kuříkovou. Třetí skončila Hana Kolářová. „Vzhledem k tomu, že jezdím spíše delší tratě, tak to bylo v pohodě. Jsem maximálně spokojená,“ rozplývala se v cíli nová česká šampionka ve sprint triatlonu.
Z juniorů byl nejlepší Lukáš Kočař, druhý skončil Martin Debnár, třetí Jan Volár.

Výsledky:
Muži, absolutní pořadí: 1. Filip Ospalý 56:09, 2. Martin Krňávek 56:30, 3. Přemysl Švarc 56:54, 4. František Kubínek 57:29, 5. Vojtěch Dědek 57:41, 6. Tomáš Řenč 57:48, 7. Lukáš Kočař 57:53, 8. Jakub Kršňák 58:27, 9. Petr Šlajs 58:41, 10. Martin Novák 59:00.
Ženy, absolutní pořadí: 1. Eva Potůčková 1:06:22, 2. Petra Erika Kuříková 1:06:53, 3. Hana Kolářová 1:06:56, 4. Linda Vítová 1:07:17, 5. Jitka Šimáková 1:07:45, 6. Barbora Hlaváčová 1:08:42, 7. Anna Vozárová 1:08:45, 8. Lenka Cibulková 1:10:21, 9. Petra Vachulková 1:10:43, 10. Kamila Hořejší 1:14:23.