7 maratonů, 7 dní, 7 kontintentů: Vabroušek doběhl druhý!

Triatlonista Petr Vabroušek dosáhl na další obrovský vytrvalecký úspěch. V rámci World Marathon Challenge zvládl zaběhnout 7 maratonů na 7 kontinentech za 7 dní. A obsadil druhé místo!

Postupně se postavil na start závodů v Antarktidě, v Chile, v Miami, Madridu, Marrákéši, Dubaji a v Sydney. Poměřoval se 33 závodníky a rychlejší byl pouze Američan Michael Wardian,  který vyhrál závody na všech kontinentech a jeho průměrný čas činil 2:45:56.

„Byl to životní zážitek. Kdo může říct, že absolvoval něco podobného? Opravdu málokdo, jsem za tuhle příležitost moc vděčný. Každý den jsem běžel na hranici svých možností a měl jsem kolem sebe spoustu lidí, kteří mi pomáhali a podporovali mě. Protože zvládnout tohle sedm dní v kuse se vším tím cestováním opravdu není žádná legrace,“ prohlásil Wardian v reportáži České televize.

Petr Vabroušek si připsal pět druhých míst – v Antarktidě, Chile, Miami, Madridu a v Sydney. Marrákéši bral pátou příčku a v Dubaji třetí. Jeho průměrný čas měl hodnotu 3:08:36.