Fantastická Frintová obhájila vítězství na Světovém poháru v Karlových Varech. Kuříková byla čtvrtá

Neuvěřitelné představení českých triatlonistek sledovali diváci ITU Světového poháru, kterým vyvrcholil v neděli 25. srpna CITY TRIATHLON Karlovy Vary. Vendula Frintová dokázala v nabité konkurenci obhájit loňské prvenství. A Petra Kuříková finišovala na čtvrtém místě!

Pro triatlonové fanoušky to byl perfektní závod. Užili si nádherné prostředí lázeňského centra, skvělé počasí, startovní pole plné hvězd, mezi nimiž byly čtyři české reprezentantky, a hlavně závody dramatické až do cílové rovinky! Po 1500 metrech plavání a 40 kilometrech cyklistiky musel o výsledku rozhodnout až závěr desetikilometrového běhu.

Vendula Frintová šla z vody na šestnácté pozici s půlminutovou ztrátou na Američanku Tamaru Gormanovou. Petra Kuříková byla jen tři vteřiny za ní. A o dalších devět vteřin později opouštěla vodu na Rolavě Tereza Zimovjanová. Všechny se pak dostaly do druhé cyklistické skupiny, která dojela do lázeňského centra s půlminutovou ztrátou na čelo. Poslední Češkou byla v té chvíli Iveta Fairaislová, která odjížděla z prvního depa na 38. místě se ztrátou minuty a 44 vteřin.

Na těžké karlovarské cyklistické trase se ale pořadí rychle přelévalo. Vendula Frintová s Petrou Kuříkovou se propracovaly do vedoucí skupiny, jejíž tempo byly schopné akceptovat jen ty nejlepší. Do depa tak Vendula Frintová přivedla čtrnáctičlenný balík závodnic. Diváky na prvním triatlonovém stadionu v Česku, který vyrostl na Divadelním náměstí, ale vystrašila drobným pádem při náběhu do druhého depa. „Vletěla jsem do depa jako beran do vrat,“ smála se v cíli. „Přibrzdila jsem totiž až na poslední chvíli, trochu mi to podklouzlo a skončila jsem na kolenou. Naštěstí to dopadlo docela dobře, předběhly mě jen dvě soupeřky a nedostala jsem penaltu, což se také mohlo stát.“

Tereza Zimovjanová se během cyklistiky propadla startovním polem a do druhého depa přijela na čtyřicáté pozici se ztrátou přibližně sedmi a půl minuty. Iveta Fairaislová se pohybovala na hraně třetí a čtvrté desítky. Do druhého depa si přivezla ztrátu tří minut.

Hned v prvním běžeckém okruhu se na čele závodu rozhodlo o tom, kdo bude bojovat o medaile. Vendula Frintová se ve vedení osamostatnila s Američankou Tamarou Gormanovou. „Nevím, z jakého důvodu, ale dneska se mi běželo opravdu špatně. Byla jsem ráda, že můžu běžet s Tamarou, která je velmi kvalitní závodnice, mimo jiné je to mistryně světa do 23 let, tak jsem mohla ušetřit nějaké síly,“ popsala.

Nakonec česká reprezentantka zaútočila až v samotném závěru. Při náběhu do cílové rovinky se od své americké soupeřky oddělila a doběhla si pro první místo v čase 2:09:08. Gormanová doběhla o čtyři vteřiny později. „Šetřila jsem si nástup až na úplný závěr, protože když se člověk necítí ideálně, nemá smysl před cílem absolvovat delší sprint.“

O třetí místo se od začátku běžecké části rvala Petra Kuříková, která vytvořila dvojici s Němkou Caroline Pohleovou a po většinu trasy se držela před ní. V posledním okruhu ale rozhodla o své bronzové medaili Němka. „Kdyby mi někdo před startem řekl, že budu čtvrtá, tak bych byla nadšená. Ale když jsem většinu běhu absolvovala na třetím místě, tak to trochu mrzí,“ uvedla česká reprezentantka, která si připsala výraznou porci bodů do světového žebříčku a její sen o kvalifikaci na olympijské hry už má velmi reálné obrysy.

Iveta Fairaislová si nakonec doběhla pro 31. místo, Tereza Zimovjanová skončila na 40. příčce.

Program akce CITY TRIATHLON Karlovy Vary pokračuje Světovým pohárem mužů v 15 hodin.