Senzační úspěch českých juniorů na Evropském poháru!

Zlato, dva bronzy a čtvrté místo! Na tak skvělé úspěchy dosáhli čeští triatlonisté na Evropském poháru v juniorů v Žilině, kde se závodilo v neděli 18. srpna.

Tratě vedly v nejbližším okolí vodní nádrže Žilina, kde na závodníky čekalo 750 metrů plavání, 20 kilometrů rovinaté cyklistiky se dvěma menšími kopci a 5 kilometrů zcela rovinatého běhu.

Z 59 závodnic, které se postavily na start, byla nejrychlejší česká juniorka Alžběta Hrušková, která tak navázala na své vítězství na Evropském poháru juniorů v Táboře. Zvítězila v čase 1:01:43 s třívteřinovým náskokem před nejbližší soupeřkou. Pro bronz si doběhla Tereza Svobodová, která za svou reprezentační soupeřkou doběhla o pouhých pět sekund později. A těsně pod stupni vítězů skončila Heidi Juránková. Ve slovenském závodě se představily i další dvě juniorky – Šárka Půstová finišovala jako 34., Lenka Švecová byla 43.

Na fantastické výsledky dosáhli také čeští junioři. Radim Grebík vybojoval bronzovou medaili, když za vítězným Rusem Kolobrodovem zaostal o 28 sekund. Do elitní desítky se vešel také osmý Filip Michálek. Filip Tlamka finišoval devatenáctý. A další čeští reprezentanti si vedli následovně: 25. Tomáš Kříž, 27. Matěj Marek, 31. Jakub Marek, 33. Lukáš Juránek.

„Jedná se zřejmě o největší úspěch českého juniorského triatlonu,“ říkal bezprostředně po závodě trenér Radek Eliáš.