Běžecká vesta Inov-8 all terrain – jednoduše 2in1 pro náročné

V pondělním příspěvku na facebooku jsme slíbili, že každý den přijdeme s  mini-recenzí jednoho produktu, který jsme dostali na naší běžeckou dovolenou. Včera jsme začali batůžkem od Columbie (k přečtení naleznete zde) a dnes budeme pokračovat výbavou pro druhého do páru, a to běžeckou vestou Inov-8 all terrain pro vest 15L.

Vestu jsme si vyzvedli v pražské maloobchodní prodejně distributora (Vavrys) na Smíchově. Název není z mého pohledu úplně odpovídající, jelikož tahle vesta je už spíše takové 2 in 1. Když chcete mít vestu, máte vestu. Když chcete mít batůžek na delší běhy, nebo třeba i výlety s rodinou, máte ho. Základní vestička, která na střední běh bude bez problémů stačit má objem 5L. Pokud vyrazíte na delší běh, nebo z jakéhokoli důvodu budete chtít nést více věcí, třeba jako já pro dva malé cvrčky, je možné si šesti popruhy na klipsny připevnit batohovou část o velikosti dalších 10 litrů. Jasně, díky tomu z vesty kouká při nošení 5 pásků od klipsniček (po připevnění batůžkové části), které nevydají úplně elegantně a trochu vlají při běhu za batohem. Na druhou stranu, reálně při běhu vůbec ničemu nevadí, a jelikož umožňují zásadně navýšit objem úložného prostoru, kašlu na špígl rýgl design, protože účel to plní perfektně.

Součástí základního balení jsou i dvě měkké lahve s dlouhými hadičkami. Moc mě baví, že vás nijak neotravuje šplouchání vody, protože odsátím vzduchu při upíjení k němu prakticky vůbec nedochází. Pokud sportujete spolu s dětmi, počítejte s tím, že pro vás v hydravaku moc pití nezůstane :-D. Bavil jsem se o tom s dalšími kamarády a všude je to stejné. Jakmile přijdeme ven s hadičkami na pití, děti konečně dodržují pitný režim. Další velký hydravak by mohl jít ještě do kapsy k tomu určené na zádech.

Uvnitř vesty je i aluminiová přikrývka a hydrokapsička pro mobil, peníze, OP a platební kartu. Celkem jsem napočítal 8 různě velkých kapes rozložených po batohu. Samozřejmě nejsou všechny přístupné bez sundání vesty, ale ruku na srdce, kdo z nás si nutně potřebuje při běhu vykloubit ruce, aby využil kapsičku výrobcem deklarovanou jako „při běhu přístupná“ :-). Jak už to tak bývá, tak velké kapsy jsou na zip a malé buď také na zip, nebo otevřené na gumu.

Co se mi hodně líbilo, jsou očka uvnitř kapes, na které si můžete přidělat uvnitř kapsy např. klíče apod., aby při vyndavání jiných drobností nepozorovaně nevypadly. Samozřejmě nechybí bezpečnostní píšťalka napevno přidělaná na levém popruhu.

Samostatnou vestu bez batůžkové části jsem zkoušel na 22km trailu. Vestu s připnutou batůžkovou částí zatím na rodinném výletu, kdy já běžel a zbytek rodiny se vezl na kole :-).

Na zádech je vesta/batoh velice pohodlný a nemám žádnou negativní poznámku. Pohodlnému a pevnému usazení pomáhají dostatečně široké popruhy. Batoh je přiměřeně prodyšný, a pokud nosíte na běh funkční triko, neměli byste se díky vestě či batohu o moc víc potit, pot pustí ve velké míře ven. Při pohybu hlavou batoh ani při záklonu nevadí a nedře krk.

Z vaků se dá bez problémů a pohodlně pít i při běhu. Stejně tak se dají při troše tréninku při běhu i celkem rychle zasunout hadičky zpět na své místo tak, aby vás po cestě nefackovaly. Buď jsem něco dělal špatně, nebo vidím malý nedostatek v tom, že by část pro zasunutí hadičky mohla být delší a vést ještě o něco níže po popruhu (stačil by klidně i jen 1cm na víc). Je to z toho důvodu, že když si člověk třeba štrejchne do hadičky, nějak nepřirozeně se zaklepe či hodně ohne, hadička jednou za čas vyskočí ze svého místa.

Moc se mi líbí univerzálnost vesty/batohu, a to zejména po nainstalování batůžkové části, kdy se stane  opravdu velkým pomocníkem. Dole na fotce jsem připravil obrázek batohu zabaleného a následně rozbaleného, kdy jsem dal na hromadu cca 80% věcí, které v tu chvíli obsahoval. Sám jsem nevěřil tomu, ,co jsme dovnitř všechno dostali.

K dostání je vesta také zde.