5 důvodů, proč přijet na Světový pohár do Karlových Varů

Patří k nejprestižnějším sportovním událostem, jaké se konají na českém území. O víkendu 1. a 2. září se v Karlových Varech uskuteční závod Světového poháru v olympijském triatlonu! Tady je pět důvodů, proč byste si ho neměli nechat ujít!

1. Fantastické závody

Do Karlových Varů přijede celá řada závodníků ze světové špičky. Na olympijských distancích (1,5 km plavání, 40 km kolo, 10 km běh) budou bojovat nejen o body do světového žebříčku, ale také do olympijské kvalifikace, která letos odstartovala. Dá se očekávat drama, do něhož se zapojí reprezentanti mnoha zemí.

2. Vendula Frintová

Na startu by neměla chybět ani nejlepší česká triatlonistka, která letos prokazuje fantastickou formu! V jednom ze závodů mistrovství světa vybojovala Vendula Frintová sedmé místo. Na dosah měla i vítězství v závodě světového poháru v Mexiku, ale kvůli zdraví musela odstoupit. Loni skončila v Karlových Varech druhá. Dosáhne letos na zlato?

3. Krásná, ale drsná trať

Karlovy Vary jsou dokonalou scénou pro tak významný závod! Letos se navíc druhé depo přesunulo na Divadelní náměstí, které patří k nejkrásnějším místům lázeňského města. Zatímco hosté nacházejí ve Varech odpočinek, triatlonisté tam najdou pořádnou dřinu. Náročná kopcovitá cyklistika totiž patří k nejtěžším ve Světovém poháru.

4. Závod pro veřejnost

Neděle bude patřit Světovému poháru. Už v sobotu se ale budou konat závody Age Groups, které jsou otevřené veřejnosti a konají se na polovičních distancích, tedy 700 metrů plavání, 20 km cyklistika a 5 km běh. Amatéři přitom budou mít stejné podmínky, jakých se dočkají o den později profesionálové! Na stejné trati se v sobotu uskuteční i závod Českého poháru.

5. City Night Run

Součástí nabitého programu je také páteční City Night Run – večerní běžecký závod pro veřejnost na tříkilometrové trati. Jeho součástí budou i efektně nasvícená stanoviště. „Smyslem závodu není vítězství, ale zážitek z neopakovatelné atmosféry, krásného nasvícení a setkání s profesionálními sportovci, kteří závod využijí jako rozklusání před Světovým pohárem,“ říkají pořadatelé.

Více o Světovém poháru najdete na www.citytriathlon.cz