Babický Trail ¼ Maraton pomůže handicapovaným

Babický Trail ¼ Maraton pomůže handicapovaným

Nadace Olgy Havlové obdrží jednu korunu za každý naběhaný kilometr v rámci přípravy běžců na tento závod. „Obdivujeme to, že obyvatelé obce se dokázali semknout a uspořádat akci, která není jen sama pro sebe,“ říká MUDr. Milena Černá, ředitelka Nadace Olgy Havlové. „Peníze, které se vyberou, použijeme na nákup nezbytných zdravotnických pomůcek pro děti se zdravotním postižením, například digitálních sluchadel pro neslyšící či invalidních vozíků“, dodává M. Černá.

Sdružení SK Babice usiluje o integraci sportů do běžného života. Proto cílem akce je uspořádat závod, který přitáhne běžce různých schopností i zálib od zkušených vytrvalců po úplné začátečníky.

Běh startuje v neděli 18. 9. 2011 v 11 hodin na fotbalovém hřišti FC Babice u Říčan. Děti vybíhají už v 10:15 a 10:30. Registrovat se na závod je možné prostřednictvím www.babice.sk do 17. 9. a ještě přímo na místě v den závodu do 10 hodin. Přispět handicapovaným mohou i diváci zakoupením srdíček do klopy či zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS VDV na číslo 87777.