BĚŽECKÝ SERIÁL ZÁTOPKŮV ZLATÝ TÝDEN SE POPRVÉ VE SVÉ HISTORII USKUTEČNÍ V PRAZE – REGISTRACE OTEVŘENY

Zátopkův zlatý týden je seriál běžeckých závodů, které oslavují tři zlaté medaile, jež Emil Zátopek postupně získal na Olympijských hrách v Helsinkách v roce 1952 ve třech disciplínách: 10 000 m, 5 000 m a v martonském běhu. Tyto závody se každoročně konaly v předešlých čtyřech ročnících na stadionech v Domažlicích, ve Stříbře a v Plzni vždy ve stejných dnech, ve kterých Emil Zátopek v uvedených závodech zvítězil. K připomenutí tohoto významného výročí se letošní závody budou konat v Praze a šťastnou náhodou se shodují s otevřením Letních olympijských her v Londýně 2012.

Vlastimil Šroubek, organizátor Zátopkova zlatého týdne u této příležitosti uvedl:

„Tento rok je obecně pro sport velmi významný. Tím, že jsme závody přesunuli do Prahy, chceme oslovit mnohem větší množství účastníků než v minulých ročnících a vzdát tak poctu jednomu z nejvýznamnějších běžců v historii, Emilu Zátopkovi. Našim cílem je všem připomenout jeho význam pro atletiku, nejen v České republice, a přiblížit veřejnosti Zátopka nejen jako fenomenálního běžce, ale jako velkou osobnost. Zároveň chceme do Prahy přivést olympijského ducha a dát každému účastníkovi možnost cítit se na chvíli jako olympionik!”

První závod v rámci běžeckého seriálu, Zlatá desítka Emila Zátopka, se uskuteční v pátek 20. července 2012 a bude se konat na běžecké dráze v areálu Centra sportu MV v parku Stromovka. Na stejném místě se o několik dní později v úterý 24. července 2012 uskuteční Zlatá pětka Emila Zátopka. Seriál ukončí závod Zlatý maraton Emila Zátopka v páteční večer 27. července 2012 v parku Stromovka, se startem a cílem v areálu Výstaviště Holešovice.

Letos chtějí organizátoři přilákat větší počet běžců různých výkonnostních úrovní a proto se rozhodli nabídnout doprovodné závody, včetně půlmaratonu a půlmaratonské a maratonské štafety, které proběhnou v rámci maratonského závodu. Všechny závody začínají v pozdějších odpoledních hodinách, aby se běžci vyvarovali horkému letnímu počasí. Organizátoři přesto všechny závodníky upozorňují na fyzickou náročnost těchto závodů a žádají je o pečlivou přípravu.

Všichni účastníci se u příležitosti otevření OH v Londýně 27. července můžou těšit na zábavný doprovodný program. V plánu je živé vysílání otevíracího ceremoniálu olympijských her na velkoplošné obrazovce v prostorech startu a cíle v areálu Výstaviště Holešovice. Připravený je hudební doprovod, vystoupení známých osobností a různé atrakce.

Patrony akce jsou paní Dana Zátopková a primátor hlavního města Prahy Doc. MUDr. Bohuslav Svoboda, CSc., Český atletický svaz a Český olympijský výbor. Akci podporuje také MČ Praha 7.

Pro více informací navštivte: www.zatopek2012.cz