Čelůstka si ze Světového poháru v Mexiku přiváží 24. místo, Volár byl v drsném horku 40.

Na Světovém poháru v mexickém Huatulcu se představila dvojice českých triatlonistů – Jan Čelůstka vybojoval 24. místo, Jan Volár obsadil 40. příčku. Roli favorita potvrdil v neděli 13. června Kanaďan Tyler Mislawchuk.

Na rozpáleném pobřeží Pacifiku se závodilo na distancích sprintu. Po 750 metrů dlouhém plavání v přístavní části města šel jako první z Čechů z vody Čelůstka, který byl na 18. místě se ztrátou 9 vteřin. Volár byl o 16 příček a 7 vteřin horší.

Oba závodníci se ale hned v úvodu 20km cyklistiky dostali do vedoucí skupiny, která absolvovala celou druhou disciplínu společně. Do druhého depa tak přijel početný balík 46 triatlonistů.

V běžecké části si lépe vedl Čelůstka – připsal si 22. nejrychlejší běžecký čas (15:48), který ho posunul na konečnou 24. příčku se ztrátou 1:07 na vítězného Kanaďana.

„Konečně se plavalo bez neoprenu, a hned jsem se dostal do prvního balíku. Protože se skoro celé startovní pole sjelo do jednoho balíku, byl z toho nakonec běžecký závod. Achilovka mě na rozdíl od závodu v Leedsu neomezovala, a tak z toho byl solidní výkon. Rok jsem nezávodil, takže to chvíli trvalo, ale doufám, že forma jde nahoru,“ řekl po závodě Čelůstka.

Volár zvládl 5km trať za 17:22, do cíle tak doběhl jako 40. závodník pořadí se ztrátou 2:43 na vítěze. „Na mém výsledku se podepsalo strašné vedro, bylo snad 40 °C a vysoká vlhkost. Na takové podmínky nejsem vůbec zvyklý. Asi nezvládám závody ve vedru, když nejedu na jaře na žádné soustředění do tepla,“ vzkázal z Mexika Volár.

Už v pátek se oba čeští reprezentanti představí v rakouském Kitzbühelu, kde se uskuteční mistrovství Evropy v super sprintu. „Snad stihnu za těch pět dnů zregenerovat a nebudu jen do počtu,“ dodal Čelůstka s úsměvem.

Výsledky

Světový pohár, Huatulco (Mexiko), 13. června 2021

Muži: 1. Tyler Mislawchuk (Kan.) 53:09, 2. Manoel Messias (Braz.) +12, 3. Miguel Hidalgo (Braz.) +13 … 24. Jan Čelůstka +1:07, 40. Jan Volár +2:43

Ženy: 1. Alberte Kjær Pedersenová (Dán.) 1:00:24, 2. Kirsten Kasperová (USA) +12, 3. Lisa Pertererová (Rak.) +13