Česká a slovenská triatlonová elita v čele s rekordmanem Petrem Vabrouškem změří síly v České Lípě

Nenechte si ujít závod, který je tím nejtěžším, co se kdy na území České Lípy konal. Nejlepší triatlonisté si rozdělí prémii ve výši 30.000 Kč a dostanou i krásné poháry a „finišerské medaile“ vyrobené ze skla.
Závodníky čeká plavecká část v přírodním koupališti Radvanecký rybník, kterému se kvůli jeho umístění ve skále a jeho temné vodě říká Černé jezero. Na kole se triatlonisté budou muset vypořádat s technicky náročnou tratí, na které je čeká nemalé převýšení. Ani závěrečná běžecká část rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. Na závodníky budou číhat dva strmé úseky, takže o tomto závodě lze bez nadsázky říci, že si zde triatlonista rozhodně neodpočine. To potvrzuje i ředitel závodu Dušan Kyjanka: „Tento závod může vyhrát pouze skutečný triatlonista, který samozřejmě musí být výborně připraven fyzicky, ale musí být i mentálně na výši.“
Diváci a fanoušci budou mít jedinečnou možnost doslova si sáhnout na svého favorita přímo během závodu a z bezprostřední blízkosti jej podpořit. Než totiž závodník vyjde z vody, aby se vzápětí pustil do dalšího plaveckého okruhu, proběhne přes připravené pódium, kde na něj bude čekat jakási ulička slávy.
Přijeďte do České Lípy a využijte příjemné prostředí k rodinné akci. Nechte na sebe dýchnout sklářskou historii tohoto kraje. Navštivte skalní hrad Sloup nebo některou z mnoha jeskyní a panoramatických vyhlídek.
Organizátoři pro závodníky, jejich rodiny i diváky připravili na pátek mimořádnou prezentaci, při které všichni zúčastnění uvidí sklářskou pec rozpálenou na více než 1300 stupňů Celsia a jako bonus si všichni budou moci vyzkoušet i samotné foukání skla.
Další informace o tomto závodě naleznete na www.czechtriseries.cz.
.