České Budějovice se těší na premiéru velkého městského běhu

České Budějovice se těší na premiéru velkého městského běhu

„Start a cíl bude u bludného kamene na náměstí Přemysla Otakara II. Startovat by se mělo až večer v 19 hodin,“ říká projektová manažerka závodu Martina Voříšková. „Na náměstí, v srdci závodu, se můžete těšit také na zajímavý kulturní program,“ dodává.

„Trasu už máme naplánovanou a ladíme všechny detaily s místními institucemi. Do konce března by mělo být vše definitivně vyřešeno a potvrzeno,“ informuje o průběhu příprav Jan Dopita, technický ředitel z pořadatelské společnosti tempo team prague. Pořadatelé zároveň hledají dobrovolníky, kteří by se podíleli na organizaci a zažili jedinečnou atmosféru opravdového velkého závodu.

„Jsme rádi, že i naše město bude mít svůj tradiční městský běh. Chceme rozběhat nejen naše obyvatele, ale také přilákat na návštěvu běžce a turisty odjinud, a to nejen z Česka,“ těší se českobudějovický primátor Juraj Thoma. Budějovický 1/2Maraton totiž otevírá brány a možnosti k vytvoření nového běžeckého makroregionu, který sahá až za hranice do Rakouska a Bavorska.

Budějovický 1/2Maraton je součástí prvního ročníku běžeckého seriálu RunCzech.com. Cílem tohoto seriálu je nabídnout špičkové hromadné běžecké akce v těch nejkrásnějších a nejzajímavějších místech České republiky. Zároveň je tento seriál „běžeckou ligou“ pro všechny jeho účastníky, kteří se mohou poměřovat a sledovat své výkony v rámci mnoha kategorií – podle věku, pohlaví a profese.

Registrovat na Budějovický 1/2Maraton se mohou běžci už teď na webových stránkách www.runczech.com a to až do vyčerpání kapacity 1 400 běžců. Zvýhodněné ceny startovného však platí jen do 29. února 2012! Na těchto stránkách se mohou registrovat i dobrovolníci, kteří chtějí pomoci s organizací.

Všichni učastníci i diváci se mohou zapojit do akce Adoptuj strom, zvelebující životní prostředí v zemi a městě. Běžci, kteří se možná nyní necítí na celý půlmaraton, mohou zkusit natrénovat v běžecké škole, kterou v Českých Budějovicích nově otevřel známý ultramaratonec Miloš Škorpil (www.bezeckaskola.cz).

Text: www.pim.cz