Drsné podmínky v Jilemnici přinesly Huškovi a Erbenové tituly mistrů republiky v zimním triatlonu

Závod v Jilemnici dal zejména v cyklistické části pořádně zabrat všem závodníkům, kteří bojovali na trati složené z 5 kilometrů běhu, 10 kilometrů na horském kole a 9 kilometrů na běžkách. S rozbředlým sněhem a nelehkými podmínkami se nejlépe vyrovnal Martin Hušek, který překvapivě porazil fenoména zimních triatlonů Pavla Jindru. Mezi ženami dominovala Helena Erbenová.

„Forma předčila moje představy. Předpokládal jsem, že budu druhý jako ve většině závodů, ale Pavel Jindra směřuje svoje úsilí k mistrovství Evropy a startoval z plného tréninku. To k výsledku určitě přispělo, protože je na tom v zimních triatlonech líp,“ hodnotil vítěz Hušek.

„Na kole jsem v prvním okruhu odjel možná sedmdesát procent trati, ale ve druhém se jelo možná jen deset procent terénu, protože většina lidí na kole ve sněhu nejezdí, trasu rozdupali, a ta pak byla nesjízdná,“ vysvětlil okolnosti náročného závodu mistr republiky Hušek, který by za týden rád uspěl na ME v kategorii do 23 let v Itálii.
Na evropský šampionát ladí formu i druhý Jindra. „Poslední tři dny jsem hodně trénoval. Trať byla náročná a po kole už nezbyly síly na lyže,“ říkal Jindra, který věří, že za týden na evropském šampionátu udělá dobrý výsledek.

K jízdě na kole měla výhrady i bývalá reprezentantka v běhu na lyžích Erbenová, která v této disciplíně získala první titul. „S výjimkou silnice se kolo celý okruh tlačilo.

Nezbývalo nic jiného než sklopit hlavu, zarýt gumu do sněhové rýhy a běžet. Z titulu mám radost, ale už se asi začnu připravovat na letní sezonu,“ dodala česká mistryně.

Výsledky Zimního triatlonu Jilemnice, mistrovství ČR 2012:
Muži: 1. Martin Hušek (TJ Bižuterie Jablonec n. N.) 1:48:30,1, 2. Pavel Jindra (Labe Tri Club) 1:50:22,8, 3. David Janda (Author Xterra Team) 1:51:28,5.
Ženy: 1. Helena Erbenová (TJ Bižuterie Jablonec n. N.) 1:55:02,2, 2. Šárka Grabmüllerová (B a H Triatlon České Budějovice) 2:03:28,0, 3. Hana Dvorská 2:36:06,2.24:07,2.