Druhý ročník 1/2Maratonu Karlovy Vary byl rekordní

Druhý ročník 1/2Maratonu Karlovy Vary byl rekordní

Rekordy závodu překonali v euforickém druhém ročníku Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary oba vítězové. Teshome Mekonen běžel 1:01:21 a Christelle Daunay 1:09:17. 

Skvělý etiopský mladíček s finsky znějícím příjmením, teprve 18letý Mekonen, v cíli na kolenou dlouho děkoval nebesům za velký triumf ve svém prvním půlmaratonu.

„Je to pro mě velký den, běželo se mi skvěle,“ usmíval se. Už na desátém kilometru měl náskok, hnal se vpřed jen o třicet vteřin pomaleji, než má osobní maximum na této vzdálenosti! Na 15. kilometru běžel jasně sám v čele.

Spíše skromně až nevěřícně se radovala po dlouhé době evropská královna RunCzech běžecké ligy francouzská běžkyně Daunay, účastnice olympijského maratonu z Pekingu 2008. „Rozběhlo se to hrozně rychle, ale najednou na 14. km jsem byla sama a uvědomila si, že bych mohla běžet rychle na hraně 1:09. Moc se mi tady líbilo,“ říkala spokojeně. Karlovarský rekord závodu vylepšila o více než tři minuty (rekord z loňského byl 1:12:48).

„Když jsem slyšela Marseillesu při vyhlášení vítězů, byl to úžasný pocit. Ale i podél trati mi lidé skvěle fandili.“ Byl to pro ni poslední závod před maratonem evropského šampionátu v Curychu, kde má medailové ambice.