Frintová na světovém poháru v číně šestá, Čelůstka nedokončil

Za závodem Světového poháru vyrazila do čínského přístavního města Wej-chaj dvojice českých reprezentantů. Vendula Frintová vybojovala v sobotu 22. září 6. místo. U jména Jana Čelůstky svítí ve výsledkové listině Did Not Finish.

1500 metrů dlouhou plaveckou část umístili pořadatelé do zálivu Halfmoon Bay ve Žlutém moři. Cyklistická část o délce 40,2 km se odehrála na šesti okruzích, jejichž součástí byly technické pasáže i náročné stoupání. Desetikilometrový běh byl rozdělen do čtyř okruhů, které stejně jako ty cyklistické vedly z velké části po pobřeží.

„Trať je svým profilem s náročným kopcem podobná té v Karlových Varech, ale tady se těším na teplé a slunečné počasí, které by mi mělo sedět,“ řekla pro stránky Triathlon.org Vendula Frintová, která šla do závodu se startovním číslem 3.

Po plavecké části byla na čele Japonka Yuko Takahašiová, jen pár vteřin za ní ale byly Američanky Katey Spiveyová, Tamara Gormanová a Chelsea Burnsová.

Už v úvodu cyklistické části se pak na čele utvořila silná skupina, jejíž součástí byly kromě Spiveyové a Takahašiové ještě Italka Annamaria Mazzettiová, Maďarka Zsanett Bragmayerová, Španělka Miriam Casillasová a výborně v ní pracovala i Rakušanka Lisa Pertererová.

Vendula Frintová kroužila v cyklistické části v početné skupině pronásledovatelek s Američankou Chelsea Burnsovou nebo třeba Cecilii Perezovou. Jejich ztráta ale postupně narůstala – do posledního cyklistického okruhu najížděly s mankem 2 minuty a 15 sekund.

V běhu se pak na čele osamostatnil tandem Spiveyová – Mazzetiová. Nakonec měla více sil Američanka, která zvítězila v čase 2:08:02 a Italku porazila o 11 sekund. Bronz brala Španělka Casillasová.

Vendula Frintová pod horkým čínským sluncem potvrdila, že běh je její nejsilnější disciplínou. Připsala si druhý nejrychlejší běžecký čas, který ji posunul až na konečné šesté místo ve výsledkové listině s časem 2:09:45

Česko mělo svého zástupce také v závodě mužů, kde o světové body bojoval Jan Čelůstka. Z vody vyplaval na 37. pozici s půlminutovou ztrátou na Rusa Dmitrije Poljanského. Český reprezentant pak absolvoval i cyklistickou část, během té běžecké ale ze závodu odstoupil a u jeho jména svítí ve výsledcích DNF (podrobnosti najdete během dne na webu triatlon.cz).

Zvítězil Nor Gustav Iden, druhý byl Španěl Antonio Serrat, třetí pak Brit Alex Yee.

Výsledky – Světový pohár Wej-Chaj, 22. září 2018

Muži: 1. Gustav Iden (Nor) 1:53:11, 2. Antonio Serrat (Šp) 1:53:26, 3. Alex Yee (V.Brit) 1:53:30 … DNF Jan Čelůstka

Ženy: 1. Taylor Spiveyová (USA) 2:08:02, 2. Annamaria Mazzettiová (It) 2:08:13, 3. Miriam Casillasová (Šp) 2:09:07 … 6. Vendula Frintová 2:09:45