Hervis 1/2Maraton Praa láme rekordy už před startem

„Jsem šťastný, vypovídá to nejlíp o kvalitě naší práce “, řekl Carlo Capalbo, prezident organizačního výboru pořádající společnosti Prague International Marathon spol. s r.o. „Nejen, že jsme vyprodali tak brzy, ale dokázali jsme přilákat další dva tisíce běžců oproti loňsku. Je to fantastický úspěch“.

Poslední startovní čísla budou k dispozici v březnu na jednorázové akci ve vybrané prodejně Hervisu v Praze. „Po uzavření registrací se pak dá ještě přihlásit přes naše partnerské neziskové organizace“, dodává Martina Kozáková z PIM.

Hervis 1/2Maraton Praha patří k elitním světovým běhům. Už třetí rok má zlatou známku Mezinárodní atletické federace IAAF, čímž se může pochlubit jen šest půlmaratonů na světě. Letos znovu přilákal přední keňské běžce v čele s Philemonem Limem a Lydií Cheromeiovou. Limo tu loni jako první člověk na českém území běžel půlmaraton pod hodinu. Bude také součástí prvního ročníku unikátní série běhů RunCzech.com.

Poprvé se běžel v roce 1999 za účasti 950 běžců ve Stromovce. O dva roky později startoval z Karlova mostu. V roce 2006 počet závodníků půlmaratonu (4207) poprvé překročil počet maratonců v Praze. Během čtyř let se účastníci zdvojnásobili. Loni dosáhl jejich počet 9614 a poprvé v historii bylo vyprodáno. „Kapacita a možnosti se blíží maximu. Z bezpečnostních důvodů po konzultacích s policií, magistrátem i televizí může běžet půlmaraton v centru Prahy dvanáct tisíc lidí“, ví Carlo Capalbo.

Text: www.praguemarathon.com