Klidné prostředí, běh, jízda na kole, lyžování a spaghetti bolognese. Vimperk láká na zimní triatlon

Klidné prostředí, běh, jízda na kole, lyžování a spaghetti bolognese. Vimperk láká na zimní triatlon

Triatlonový závod se bude konat ve skiareálu Vodník a na triatlonisty čeká porce jednadvaceti kilometrů složených z 5 kilometrů běhu, 9 kilometrů na kole a závěrečných 7 kilometrů na běžkách. Závod je otevřen pro všechny věkové kategorie a rodiny s ratolestmi mohou své děti přihlásit i do dětského závodu.

Pořadatelé hlásí, že mají vše pod kontrolou a do karet jim hraje i počasí. „Napadly nám další centimetry sněhu a v kombinaci s tím, že pod tím přírodním nám leží půl metru umělého, můžeme mluvit o ideálních podmínkách. Navíc na neděli je hlášena lehká obleva, takže se závodníci ani diváci nemusejí obávat zimy,“ vysvětlil hlavní pořadatel Ing. Ivo Grabmüller, který jedním dechem vyzdvihl přednosti závodu.

„Závod se koná v uzavřeném areálu, mimo jakýkoli provoz. Na trati se tedy budou prohánět jen triatlonisté. Je to ideální jak pro ně jako závodníky, tak pro diváky. Veškeré dění na trati se totiž dá sledovat a všichni mají přehled o tom, jak na tom kdo je,“ řekl Grabmüller.

Na závěr připojil pozvánku na atraktivní závod s netradičním lákadlem. „Chtěl bych tímto pozvat co nejvíce závodníků a diváků, abychom si všichni udělali příjemnou sportovní neděli při nádherném sportu, jakým zimní triatlon určitě je. Navíc startovné je zdarma a tradičně budou přichystané i oblíbené boloňské špagety,“ uzavřel hlavní pořadatel.

Text: www.czechtriseries.cz