Láska počká

Láska počká

Tímto během chtějí upozornit na největší běžeckou událost, která startuje 13. března. Na běžecký závod, ve kterém se proti sobě postaví ženy a muži.


Jedná se o virtuální závod na www.nikeplus.com, kde může každý účastník vyhlásit svou vlastní výzvu. S myšlenkou na tento souboj přišel jeden z běžců už krátce po vzniku běžecké platformy www.nikeplus.com v roce 2006. Nikoho tehdy zřejmě nenapadlo, že v průběhu dvou let se z tohoto individuálního online závodu na www.nikeplus.com stane závod, do kterého se zapojí nejvyšší počet běžců z celého světa. V loňském roce 2008 uběhli muži přibližně 1,5 milionu kilometrů a ženy 1 milion. Závod tedy skončil vítězstvím mužů. Přestože je však na www.nikeplus.com zaregistrováno více můžu než žen, průměrné výsledky na osobu jsou opačné. Ženy uběhly více kilometrů než muži.


Proto 13. března 2009 odstartuje první oficiální závod Muži versus Ženy, který potrvá pět týdnů a ženy tak budou mít možnost napravit svoji reputaci. V průběhu měsíce března a dubna se prostřednictvím www.nikeplus.com bude zaznamenávat počet uběhnutých kilometrů a výsledek bude vyhlášen 20. dubna 2009.


„Láska počká, musíme se připravit na odvetu, dodává neoficiální mluvčí sparťanských fotbalistek Irena Martínková, když nás bude víc, vyhrajeme.“


Pro vyrovnání rozdílu v počtu přihlášených dává Nike ženám na www.nikeplus.com náskok dva týdny. Aktivační e-maily budou odeslány pouze ženám, zatímco muži nebudou mít nejmenší tušení, co se na ně chystá. A to přesně v den, který není zasvěcen pomstě, ale lásce, na svatého Valentýna.