Má být teplo a krásné počasí. Čeká nás skvělý závod, láká hlavní pořadatel na aquatlon v Praze

Na aquatlonový závod do Prahy se chystá pestré pole závodníků všech věkových i výkonnostních kategorií a pořadatelé jako obvykle nenechali nic náhodě a připravili pro jednotlivé kategorie odlišné distance.

„Ti nejmenší budou plavat 100 metrů a poběží jeden kilometr. Na ty starší čeká 400 metrů ve vodě a pět kilometrů běhu. Nechybí ani oblíbená soutěž rodin,“ vysvětlil hlavní pořadatel Martin Dvořák ze společnosti SportGroup.cz, kterého těší značný zájem o tuto prestižní akci.

„Už teď máme přes 120 přihlášených závodníků, takže je vidět, že kombinace plavání a běhu lidi zkrátka zajímá a baví,“ říkal radostně Dvořák.

Plavecká část závodu se uskuteční v Podolí, běh pak na atletickém stadionu Děkanka.
„V Podolí máme pro závod připraveno šest drah, další dvě budou na rozplavbu a vyplavání se. O vítězi se ale bude rozhodovat na ovále, kde se diváci i závodníci mohou těšit na tuhý boj přímo na trati,“ řekl Dvořák, kterému hraje do karet i předpověď počasí. „Má být velké teplo a celkově ideální počasí, takže jsem přesvědčen, že nás čeká skvělý závod. Přijďte se podívat, zazávodit a přesvědčte se sami“ lákal hlavní pořadatel.

Závod v Praze je druhým pokračováním šestidílného seriálu Českého poháru v Aquatlonu. Další závody pak bude hostit Rychnov nad Kněžnou, Liberec, Zlín a Jablonec.

Text: www.czechtriseries.cz