Nejen velké přípravy, ale i úklid patří k velkým běžeckým závodům

O úklidu po sportovních akcích proběhlo nespočetně diskuzí. Nejen běžci po sobě mnohdy zanechají značný nepořádek, jehož úklid je bez pochyby stejně důležitý jako hladký organizační průběh akce samotné. Organizátoři letní verze Jizerské 50, jejíž jsme mediálním partnerem, se k úklidu trasy staví zodpovědně. 

Bezprostředně po skončení závodu Jizerská 50 RUN proběhl úklid na všech třech trasách a v jejich okolí. Pořadatelé důkladně uklidili veškerý odpad, který se v nádherném prostředí CHKO Jizerské hory objevil nejen během závodu, ale také v průběhu letní sezony.

„Všechny naše závody probíhají v nádherných přírodních lokalitách a naším úkolem je, aby se jich konání závodu dotklo tím nejmenším možným způsobem, což se nám podařilo. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na úklidu po Jizerské 50 RUN podíleli. Stejně tak závodníkům, kteří využívali odpadní zóny, které jsme pro ně na trase připravili,“ řekl David Douša z pořádající agentury Raul.

Jizerská 50 RUN je součástí seriálu Běhej lesy. Generálním partnerem populární série jsou Lesy České republiky. Společným cílem projektu je kromě závodních zážitků také edukace obecné veřejnosti, jak se správně chovat v prostředí lesa. Pořadatelé tak šli závodníkům tím nelepším možným příkladem.