Olomouc bude usilovat o bronzovou známku kvality od IAAF

Olomouc bude usilovat o bronzovou známku kvality od IAAF

„Připravujeme menší úpravy trasy, aby pojala více účastníků a byla ještě rychlejší,“ říká Jan Dopita, technický ředitel z pořadatelské společnosti tempo team prague. Zůstává prověřený večerní start v 19 hodin na Horním náměstí. Do programu patří tradičně závod na 10 km, štafetový běh i rodinný běh. „Zázemí závodů, expo stánek v kterém se vydávají startovní čísla, ale i sportovní výstavou stěhujeme do areálu výstaviště Flory,“ informuje o dalších novinkách Ondřej Brouček, projektový manažer závodu.

V roce 2011 byl Olomoucký 1/2Maraton oceněn jako nejlepší závod jara v anketě prestižního běžeckého serveru Behej.com. A na konci loňského roku byla kvalita závodu potvrzena i Českým atletickým svazem, který jej vybral mezi deset nejlepších bežeckých akcí sezóny.

Olomoucký 1/2Maraton je součástí prvního ročníku běžeckého seriálu RunCzech.com. Cílem tohoto seriálu je nabídnout špičkové hromadné běžecké akce v těch nejkrásnějších a nejzajímavějších místech České republiky. Zároveň je tento seriál „běžeckou ligou“ pro všechny jeho účastníky, kteří se mohou poměřovat a sledovat své výkony v rámci mnoha kategorií – podle věku, pohlaví a profese.

Registrovat na Volkswagen Olomoucký 1/2Maraton se mohou běžci už teď na webových stránkách www.runczech.com a to až do vyčerpání kapacity 2 700 účastníků. Zvýhodněné ceny startovného však platí jen do 29. února 2012! Neváhejte, protože už se registrovalo přes 700 běžců.

Text a foto: www.pim.cz