POZNEJTE VARY JINAK: Přijeďte na triatlon a užijte si město

Karlovy Vary opět ožijí triatlonem. Už 10.-12. září se uskuteční CITY TRIATHLON Karlovy Vary, jehož součástí jsou závody Českého a Světového poháru, a který zavede účastníky na ta nejkrásnější místa lázeňského centra, které je nově zapsané na Seznamu UNESCO.

Trať karlovarského závodu je považována za nejkrásnější na světě. Právem. Žádný jiný závod na planetě nevede srovnatelnými místy, jakými se chlubí historické centrum Karlovarského kraje. Sport se tu propojuje s poznáním, historií, odpočinkem a kulturou.

POZNEJTE VARY JINAK #1:

Cyklistická trať vede historickým lázeňským centrem, ale také tunelem pod ikonickým hotelem Thermal. Ten po filmových hvězdách přivítá také ty triatlonové.

Ikonické dílo manželů architektů Věry a Vladimíra Machoninových prošlo v uplynulých letech rozsáhlou rekonstrukcí, která se snažila zohlednit také jejich záměr. V minulých týdnech byl po rekonstrukci otevřen také bazén na střeše hotelu s nádherným výhledem. V něm si můžete při své návštěvě Karlových Varů zaplavat a ve wellnes zóně zrelaxovat po závodě.

POZNEJTE VARY JINAK #2:

Srdcem závodu bude nádherné Divadelní náměstí, které je ohraničeno ikonickým Vřídlem, říčkou Teplá a zejména budovou Karlovarského městského divadla, které bylo dokončeno už v roce 1886 dle návrhů vídeňského ateliéru Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Obdivovatelé skvostného novobarokního díla bývají ohromeni zejména jeho interiéry.

Pokud chcete divadlo navštívit, můžete si s jeho vedením domluvit prohlídku.

POZNEJTE VARY JINAK #3:

V pátek a v sobotu večer se nejkrásnější karlovarské budovy rozzáří do noci. V lázeňském centru se koná festival VARY°ZÁŘÍ, při kterém můžete navštívit jedenáct stanovišť rozmístěných podél říčky Teplá.

Stanoviště číslo 2 je dokonce přímo spojeno s naším závodem: Na 5 desítek svítících běžců se rozsvěcuje a zhasíná tak, že vytváří synchronizovaný závod v krásném prostředí Dvořákových sadů. VARY°ZÁŘÍ tak reagují na Světový pohár v triatlonu a přetváří Dvořákovy sady ve virtuální stadion.

POZNEJTE VARY JINAK #4:

V Karlových Varech je největší koncentrace léčivých pramenů na světě! Ze závodní tratě uvidíte hned několik z nich a pojedete nebo poběžíte kolem čtyř nádherných kolonád – Mlýnské, Tržní, Zámecké a Vřídelní, která je v bezprostřední blízkosti druhého depa a cíle.

Pokud na vás v těchto místech dopadnou kapky teplé vody, bude se jednat o Vřídlo, jehož gejzír vydá za minutu průměrně 2000 litrů a umí tryskat až do výšky 12 metrů.

POZNEJTE VARY JINAK #5:

Plavecká část závodu se odehrává ve volnočasovém areálu Rolava, který se vyplatí navštívit s celou rodinou. Kromě plavání si v nádherně zrekonstruovaném areálu užijete in-linovou dráhu, rozsáhlá dětská hřiště, písečné pláže, další sportoviště, mezi které patří kurty pro tenis i plážový volejbal… A když síly dojdou, můžete využít moderní bistro.

Další tipy na nejkrásnější místa můžete objevit na sociálních sítích prostřednictvím hashtagu #svetoveCesko nebo #visitCzechRepublic