Razýmová má ze Světového poháru další body. Na desítce klasicky byla ve Falunu osmnáctá. Hynčicové patří 41. příčka

Razýmová má ze Světového poháru další body. Na desítce klasicky byla ve Falunu osmnáctá. Hynčicové patří 41. příčka

Opět v nejlepší dvacítce. Kateřina Razýmová navázala na včerejší deváté místo dalším dobrým výsledkem: v sobotu 30. ledna si na Světovém poháru ve Falunu dojela pro 18. příčku. Do závodu na 10 km klasicky s hromadným startem nastoupila také Petra Hynčicová, která obsadila 41. místo. Zlato patří domácí Linn Svahnové.

Scénou pro závod Světového poháru se dnes staly promrzlé a rychlé tratě ve švédském Falunu, nad kterým sice zářilo slunce, teplota ale nepřekročila -12 °C. V technicky náročných sjezdech tak docházelo k pádům, které se naštěstí českým ženám vyhnuly.

Kateřina Razýmová odstartovala do závodu s číslem 11, které jí přisoudilo výhodnou startovní pozici. V první půlce závodu si vypracovala mírný náskok přibližně patnáctičlenná skupina závodnic, kterou táhla Norka Johaugová. Kateřina Razýmová se mezitím pohybovala na pozicích kolem 22. místa, vedoucí závodnice ale měla na dohled. Ve druhé půlce závodu jela na čele skupina 12 závodnic, za kterou pak pracovaly s menším odstupem osamocené závodnice i menší skupinky. Na jednu z nich se snažila dotáhnout i Kateřina Razýmová, což se jí chvílemi dařilo. Česká reprezentantka si pak dojela pro konečné 18. místo, ze kterého ztratila na vítězku 38,2 vteřiny.

„Holky na čele mi v prvních kilometrech cukly a já už jsem je pak nedokázala dojet. Nemyslím, že to byl dnes špatný výsledek, ale rozhodně ani nejsem tak spokojená, jako jsem byla včera. V klasických hromaďácích bych se chtěla pohybovat výš, takže určitě mám co zlepšovat,“ řekla po závodě Kateřina Razýmová.

Petra Hynčicová se hned od startu pohybovala na začátku páté desítky startovního pole, kde bojovala v přibližně osmičlenné skupině. V cílové rovince pak prošla vyrovnaným soubojem s dalšími soupeřkami – ze závodu si odnesla konečné 41. místo se ztrátou 1:47,9.

„Hned po startu přede mnou byla kolize, takže jsem bohužel ze stadionu odjížděla jako skoro poslední. Pak jsem snažila pracovat se skupinou, která byla kolem mě, ale bohužel mě do většího výkonu nechtělo pustit tělo. To mě mrzí o to víc, že jsem měla výborné lyže. Jinak to byl docela dobrý závod. Tak uvidíme zítra, kolik mi zbylo sil,“ zhodnotila dnešní závod Petra Hynčicová.

Do závodu měla zasáhnout také Petra Nováková, která ale ze zdravotních důvodů neodstartovala.

Zítra čeká české reprezentanty sprint klasicky. Hlavní závod startuje ve 13:30. „Sprint pro nás bude hodně těžký, protože švédský tým je v nich extrémně silný a do závodu může z kvalifikace postoupit určitě deset Švédek. Každý postup tak pro nás bude velký úspěch,“ říká Jan Franc, trenér ženské reprezentace.

Výsledky

Světový pohár, 10 km klasicky s hromadným startem, Falun (Švédsko), 30. ledna 2021

Ženy: 1. Linn Svahnová (Švéd.) 25:57,1, 2. Julia Stupaková (Rus.) +0,4, 3. Therese Johaugová (Nor.) +0,9 … 18. Kateřina Razýmová +38,2, 41. Petra Hynčicová 1:47,9

bitcoin mixer best bitcoin tumbler