Reprezentantům v zimním triatlonu dorazila pozdě výbava, přesto se v sobotu na mistrovství světa porvou o medaile

Skupina českých triatlonistů ve složení Helena Erbenová, Šárka Grabmüllerová, Natálie Grabmüllerová, Pavel Jindra a Ivo Grabmüller chce na mistrovství světa uspět. A to i přesto, že před závodem nastaly určité komplikace. Výbava dorazila pozdě a na tratích, na kterých reprezentanti trénovali, se závod nakonec nepojede.

„Kola a běžky zůstaly ve čtvrtek v Tampere. Trénink a seznámení s tratěmi nakonec byly skoro k ničemu. Prakticky jsme zkoušeli špatné tratě, protože se to kvůli počasí celé změnilo a pojede se jinak. Ale známe trať kola, kde jsme lyžovali,“ vysvětloval do telefonu vedoucí výpravy Ivo Grabmüller, který dále vysvětlil, že organizátoři prodloužili trať pro běžky.

„Z původních osmi bude přes deset kilometrů, což by mohlo nahrávat Heleně Erbenové,“ připomněl vedoucí výpravy bývalou lyžařku a novopečenou mistryni Evropy v zimním triatlonu, která si dělá zálusk i na světový titul. Stříbro z loňska bude obhajovat Šárka Grabmüllerová.

Závod mužů startuje ve 12 hodin, ženy vyrazí na trať o pět minut později. Ve 14 a 14:05 odstartují juniorské kategorie, ostatní kategorie vyrazí do boje později.

Text: www.czechtriseries.cz