Světový pohár pokračuje v Ulricehamnu, kde se bude závodit ve sprintu a team sprintu

Světový pohár pokračuje v Ulricehamnu, kde se bude závodit ve sprintu a team sprintu

Po závodech ve Falunu je na programu Světového poháru v běžeckém lyžování další švédská zastávka. O víkendu 6. a 7. února se bude závodit v Ulricehamnu, kde se uskuteční sprint a team sprint. Na startu se představí hned devítka českých reprezentantů.

V Ulricehamnu se mělo původně závodit už o víkendu 16.-17. ledna, kvůli celosvětové epidemii koronaviru ale došlo ke změnám v kalendáři Světového poháru a závody se tak v desetitisícovém městě v jižní části Švédska uskuteční až nyní. Na závodníky čeká okruh o délce 1566 metrů, během kterého nastoupají 49 metrů.

Program otevřou sobotní sprinty volnou technikou. Dopolední kvalifikace odstartuje v 10.20 hodin a nastoupí do ní osmička českých reprezentantů: Kateřina Janatová, Petra Hynčicová, Tereza Beranová, Zuzana Holíková, Luděk Šeller, Michal Novák, Tomáš Kalivoda a Jan Pechoušek. Elitní třicítka pak nastoupí ke čtvrtfinálovým rozjížďkám od 12.50 hodin.

V neděli se uskuteční team sprint se startem finálových jízd ve 12.45 hodin. Nastoupit by do něho měly čtyři české dvojice – dvě mužské, dvě ženské. O jejich finálním složení reprezentační trenéři teprve rozhodnou.

Předchozí sprinterský víkend se českým reprezentantům mimořádně vydařil. Ve druhé polovině prosince dokázala Kateřina Janatová vyhrát v Drážďanech kvalifikaci a následně dojela devátá, Tereza Beranová byla jedenáctá, v team sprintu si pak dojely pro fantastické 5. místo. Dvojice Tomáš Kalivoda – Luděk Šeller byla v team sprintu osmá.

V Ulricehamnu ovšem budou mít o poznání těžší konkurenci. Na startu totiž nebudou chybět Norové a zejména mimořádně silná švédská národní skupina – při minulém závodu ve Falunu postoupilo z kvalifikace sprintu hned šestnáct jejích členů!

Jak si v nejtěžší možné konkurenci povedou čeští reprezentanti, budete moci sledovat v přímých přenosech na ČT Sport a Eurosportu.