Tábor hostí Evropský pohár v triatlonu a závod Českého poháru dospělých kategorií

Tábor hostí Evropský pohár v triatlonu a závod Českého poháru dospělých kategorií

Plaveckou část triatlonisté absolvují v rybníku Jordán. Trať pro kolo je vedena po místních komunikacích ve směru Chotoviny – Mladá Vožice. V závěrečném běhu závodníky čeká mírně zvlněná trať, asfalt, dlážděné a písčité cesty s tvrdým podkladem v centru Tábora. Junioři z celé Evropy budou muset zvládnout 750 metrů plavání, 20 kilometrů v sedle kola a 5 kilometrů běhu. Dospělí se budou muset poprat s dvojnásobnými distancemi.
Kromě atraktivního závodu je pro triatlonisty, fanoušky a diváky připraven zajímavý doprovodný program, v rámci kterého si mimo jiné budou moci vyzkoušet jízdu na elektrických autíčkách, nebo se projet na segwayích. Přichystáno je i vynikající zázemí. Profesionální catering bude již podruhé zajišťovat partner týmu Budějovický Budvar n.p.
„V loňském roce byl náš závod hodnocen jako jeden z nejlepších, takže doufáme, že i letos se závodníkům a divákům bude v Táboře líbit. Evropská juniorská špička společně s českou elitou jsou zárukou skvělých sportovních výkonů. V neděli má být také hezké počasí, takže doufáme, že si cestu do centra města najde co nejvíce lidí, které tímto jménem organizátorů srdečně zveme,“ láká na triatlonový den v Táboře ředitel závodu Ing. Karel Hotový.
Další informace naleznete na www.czechtriseries.cz.