Vabroušek vyhrál Světový pohár v dlouhém triatlonu

Vabroušek vyhrál Světový pohár v dlouhém triatlonu

„K vítězství mi pomohli mé vyrovnané výkony na mistrovství Evropy a mistrovství světa,“ komentoval skromně velký úspěch Petr Vabroušek. Před druhým Miquelem Blanchartem si přitom udržel čtyřiceti dvou bodový náskok. Triatlet Vabroušek je známý svým pevným vztahem k rodině. Výhradně trénuje v Česku a na závody odlétá pouhé čtyři až pět dní před startem. Téměř ihned po dokončení poslední disciplíny odlétá zpět domů. „Trávit čas bez rodiny trénováním, jídlem a spaním mi přijde jako ztracený kus života. Jsem spolu se svými nejbližšími asi víc než devadesát procent mých vrstevníků. Denně spolu snídáme, obědváme i večeříme a jdu se synem ven.

Navíc mne rodina při cestě na závody často doprovází, takže mi chybí jen pár týdnů v roce,“ prozradil Vabroušek. Přestože sympatický atlet tvrdí, že od pondělí do pátku relaxuje a více cvičí jen o víkendu, jeho roční tréninkový objem tvoří 900 km plavání, 16 000 km na kole, 3 000 km běh, 70× posilovna, asi 400 km běžek a to vše doplněné in-line bruslemi a sjezdovým lyžováním. „Podařilo se mi porozumět svému tělu a trénink mu dávkuji podle toho, kolik si samo řekne. Velmi fandím ekologii a dávám jednoznačně přednost přírodním materiálům ve sportovním oblečení.

Při trénincích nedám dopustit na merino novozélandských ovcí od Icebreakeru, při závodech pak ctím pochopitelně značku sponzorů,“ řekl s úsměvem Vabroušek, z něhož vyzařuje silná psychická pohoda a velká pokora. I v nabité sezóně si najde vždy čas odpovědět všem, kteří ho na jeho webových stránkách požádají o radu.

Oficiální tabulku naleznete zde: http://www.triathlon.org/files/events/rankings/rankings-ld-men.pdf