Vážení čtenáři, omlouváme se za zpožděné vydání

Tyto řádky jsou úvodníkem šéfredaktorky Blanky Gololobovové z časopisu RUN 2-3/2023:

Když jsem kdysi začínala závodit, měly moje soutěžní pokusy dost podobný průběh: Už na prvním kilometru jsem věděla, že jsem přepálila tempo, které prostě nemůžu udržet. Většinou jsem pak musela zpomalit, někdy dokonce přejít do chůze.

Když dnes závodím na kratších distancí, je začátek prakticky totožný: na prvním kilometru si říkám, že i tentokrát jsem si ukousla moc velké sousto. Další průběh je už ale jiný – tempo držím až do cíle. Určitě je to do značné míry tím, že se moje tělo po těch letech naučilo pracovat se zvýšenou hladinou laktátu, zároveň si ale myslím, že roli hraje i další důležitá věc: dokážu si rozvrhnout síly tak, abych ze sebe dostala maximum, ale přitom ve zdraví doběhla do cíle.

A také si myslím, že podobné je to i v jiných oblastech života. Například i v naší redakci, kde jsme na začátku roku na poradách hledali to správné tempo, kterým bychom zdárně proběhli rokem 2023.

Je pravda, že máme za sebou i před sebou náročné období. Už v době covidu začalo výrazné zvyšování nákladů, zejména kvůli nedostatku papíru, válka na Ukrajině nám pak razantně zdražila i další vstupy. A protože začátek roku je pro časopisy vždy velmi náročný, museli jsme hledat cestu, jak tyto překážky překonat a zároveň i s nějakým klopýtnutím udržet co nejvyšší tempo.

To je tedy i odpověď na otázku, proč toto číslo dostáváš do ruky o trochu později, než je obvyklé, a ve formě dvojčísla únor-březen. Nemusíš se ale bát, že bychom museli nadále nějak zásadně zpomalovat. Naštěstí totiž máme dlouhodobé partnery, kteří nás podrželi, a hlavně vás, naše skvělé čtenáře, kteří nám zůstáváte věrní i v této nelehké době. Za to vám patří velký dík.

Zmíněné sloučení čísel nám pomohlo nabrat a dobře rozvrhnout síly, další čísla tohoto roku už proto budou vycházet přesně tak, jak mají. Předplatitelům se pochopitelně délka předplatného prodlouží, aby dostali tolik čísel, kolik si zaplatili.

A protože jsme měli na přípravu tohoto čísla o něco více času, nezaháleli jsme a mírně upravili grafický vzhled našeho časopisu. Doufáme, že se ti bude líbit.

Děkujeme, že běháš s námi, přejeme ti úspěšný běžecký rok a doufáme, že se i nadále budeme potkávat nad stránkami našeho časopisu.

Blanka Gololobovová, šéfredaktorka