Ve Vysočina Areně se bude závodit o české tituly v běhu na lyžích i o účast na MS! 

Jeden z vrcholů domácí sezony běžců na lyžích se blíží. Od pátku 22.1. do neděle 24.1.2021 se bude v Novém Městě na Moravě závodit o mistrovské tituly ve sprintu i v distančních závodech.

Sportovní akce jsou na území České republiky prakticky vyloučeny, ale Svazu lyžařů ČR se podařilo pro Mistrovství ČR získat třídenní výjimku od Ministerstva zdravotnictví ČR.

Závodní program odstartuje ve Vysočina Areně v pátek, kdy jsou na programu sprinty klasickou technikou. V sobotu se uskuteční distanční závody s intervalovým startem klasicky. V neděli pak program uzavřou závody volnou technikou s hromadným startem.

Na novoměstských tratích se bude bojovat nejen o mistrovské tituly, ale také o nominace na mistrovství světa do 23 let a na mistrovství světa juniorů.

Na lyžích Kästle RX10 2.0, které se vyrábějí nedaleko závodního areálu, se představí Sandra Schützová. Ta před dvěma týdny ovládla závody rakouského poháru v Saafeldenu a zdá se tak být v parádní formě. Kästle nazují také Zuzana Holíková, Tomáš Lukeš, Kryštof Zatloukal a Daniel Oskar Hozák.

Mezi další vybavení většiny z české reprezentace patří hole LEKI a brýle Oakley.