Vychází květnový RUN!

další číslo dvouměsíčníku o běhání už brzy (ve čtvrtek 17.5.) dosprintuje do trafik případně do vašich poštovních schránek pakliže jste zvolili předplatné. S pomocí rozsáhlého článku „Boty, které vám padnou jako ulité“ si můžete udělat přehled o 32 párech aktuálních běžeckých bot, ale hlavně také zdokonalit způsob, jak boty vůbec kupovat. Jen správně vybraná obuv se totiž dokáže vyrovnávat s terénem, po němž běžíte, a současně vytvářet ideální oporu pro vaše nohy.

Stěžejní článek z oblasti zdraví ohlašuje provokativně smělý (ale přesto opodstatněný) titulek „Běhejte a žijte do sta“. Hledejte v něm odpověï na to, jaká podoba zátěže vašemu tělu nejvíc prospěje. Pohybem můžete výrazně zvýšit šanci na to, že se dožijete vysokého věku, a určitě takto můžete i zhubnout, problém ale je ve zdravé míře zátěže. Věděli jste například, že sprintem jen stěží zhubnete, protože při něm tělo namísto kalorií z tělesného tuku spaluje glykogen? Takových překvapení je ale víc. Vědci z předních univerzit předkládají výsledky svých rozsáhlých výzkumů na mnoha tisících lidech při nichž dospěli k překvapivým číslům o tom, jak moc vám správný pohyb, ale i oddych může prodloužit život.

Komentovaný rozhovor „Carlo Capalbo: Běh je jako zjevení“ dává nahlédnout do duše člověka, díky kterému se Česko přiřadilo k maratonským mocnostem. Jedinečnost maratonu mezi sporty jeho organizátor vidí v tom, že vítězíte i v případě, že nevyhrajete. Každý takový běh vnímá jako pozvánku k pohybu a lepšímu životu. Protože jde ale o vnímavého člověka, který rozhodně nemá klapky na očích, mluví také o Češích nebo pivu a zmiňuje i ruské napadení Československa v roce 1968.