Závod koní a lidí – přijďte si zaběhat

Veškeré zázemí je zajištěno, včetně stravování a ubytování. Trasa je dobře vyznačena. Bezpečnosti na trase bude dosaženo tím, že běžci poběží proti koním. Tedy všichni se včas uvidí a pravidla pro míjení se a předbíhání (mezi běžci) budou obdobná jako na silnici.

Měl by to být hlavně bezva den, u kterého si zaběháme, zafandíme, popijeme (nealko) pojíme a budeme si to užívat. PŘIHLASTE SE A PŘIJEĎTE!!!

Distanční dostih koní je speciální disciplína na 20 – 160km, kdy po každém kole je kontrolován koni tep dech a celková únava. Kůň se musí srovnat do normálu (+40%) do 20minut jinak je diskvalifikován. Čas srovnávání je mu započítáván do celkového času běhu. V distančním dostihu je průměrná rychlost na 12-16 km/h dle typu soutěže. Během závodu se smí napájet a chladit.

Jak si poběží závod běžci je na nich. Mají stejná práva jako jezdci, ale ne stejné povinnosti. Mohou chladit, odpočívat i běžet několik kol bez zastávky nebo i kulhat. To, jestli se uženou, necháme na nich. Jsou to lidé se zkušeností a vlastní hlavou.

V Hošťce budeme srovnávat výsledky koní mezi koňmi. Běžců mezi běžci. Také porovnáme časové výsledky mezi koňmi a běžci. Ale samozřejmě to nemá vypovídací hodnotu – účelem závodu není, důkaz kdo je lepší, ale užít si to
(Carpe diem).

Propozice a více info najdete na http://www.samotapodhajem.cz