Závod, který finišuje výběhem po sjezdovce!

Vedle krásné šumavské přírody má tento závod další plus, a to v podobě účasti skvělých běžců. Na hlavní desetikilometrovou trať se můžete vydat se skutečnými profíky, kde mezi ženami potkáte výbornou vrchařku Pavlu Schornou  1980 (TJ Maratonstav Úpice), která v neděli obsadila v Turecku na Mistrovství Evropy krásné 6. místo. Dále závod na Šumavě podpoří  Iva Sekyrová 1971 (AK Sokolov), Eva Skalníková 1985  (TJ Nové Město na Moravě)  či Pavla Havlová 1982  (PSK Olymp Praha).
A jaká sestava se rýsuje mezi muži? „Účast přislíbil Jan Kreisinger 1984  (AK Kroměříž), který získal  minulý týden 2. místo na MČR (5km) v Brně, dále poběží Jiří Voják 1988  (Mílaři Domažlice) – účastník ME a MS v běhu do vrchu 5. místo 2011 (10km) a Jan Havlíček  1979 (Slavia Praha) – účastník ME a MS v běhu do vrchu 2010,“ jmenoval běžce Martin Dvořák z pořadatelské agentury SportGroup.cz.
Na start závodů Salomon Trail Running Cupu se však nemusejí postavit jen profesionální běžci, ale úplně obyčejní lidé, které sportování baví. Dokladem je toho náš závodník Jiří Soural, kterého firma Salomon na závody materiálně vybavila tím nejlepším ze své nabídky, ale běžet samozřejmě už musí sám a jeho výsledky sledujeme. Naposledy jste ho mohli vidět minulý týden na Ještědském krosu, kdy naříkal na úvodní stoupání. Přijďte se podívat, jak zvládne naopak finiš po červené sjezdovce.
Kdo by si netroufl na deset kilometrů, může se zapojit do kratších hobby běhů a velmi vítanými závodníky budou také děti. Běžet Salomon Trail Running Cup může opravdu každý!
Firma Salomon vás zve do svého mobilního testovacího centra, kde si budete moci dát nějaký ten rozběh ve vybraném super rychlém modelu. Více informací najdete na webových stránkách www.strc.cz nebo www.salomontrailrunningcup.cz.