Březnový RUN právě vychází

Nový RUN je na stáncích od 19. února. Co v něm najdete? Hlavním tématem je tentokrát maraton. Jak se na něj připravit, abyste nenarazili do zdi? Pro ambicióznější běžce máme drsné tréninky, které jim pomohou k vytouženým časům. Královské distanci se věnuje také rubrika „výživa“.

03_2015V dalších tréninkových článcích se dočtete, kolik kilometrů byste měli týdně absolvovat, jak na tréninkové pyramidy a jak běhat, když se zrovna nechystáte na žádný závod.

Začátečníci se dozvědí, jak důležitá je hodnota VO2max a proč by se měli nechat změřit ve sportovní laboratoři.

7 cest ke zranění, aneb Nejčastější chyby v tréninku. To je název článku o prevenci zranění.

V reportážích se podíváte do francouzské Bretaně a na britské ostrovy, kde Pavel Paloncý vyhrál ultra závod The Spine Race.

V rozhovorech jsme si povídali s Petrem Vitnerem, dvanáctinásobným mistrem republiky, a Pavlou Schornou, letní biatlonistkou a úspěšnou trailovou běžkyní. Elitní běžce sledujeme také v článku o bližícím se halovém mistrovství Evropy v Praze.

Ve výbavě jsme zkoumali, jak ekologické je běžecké vybavení. Co myslíte – je z pohledu přírody lepší běhat v bavlně, nebo chytrých materiálech? Také jsme otestovali novinku ASICSu, konkrétně model GEL-Nimbus 17.

Nová rubrika Rungirl je určena ženám (a vlastně i mužům), kteří chtějí běhat s kočárkem.

V březnovém RUNu toho samozřejmě najdete mnohem víc. Ani tentokrát jsme nevynechali rubriky jako historické okénko, triatlon nebo termínovka.

Ať se vám nový RUN líbí!