Co si přečtete v květnovém RUNu?

Co si přečtete v květnovém RUNu?

Jak trénovat, abyste spalovali co nejvíc tuku? Jak by měli běhat začátečníci? Jak se připravuje na závody evropský šampion? To všechno se dočtete v květnovém čísle časopisu RUN.

run_05_2015V neděli 3. května se běží Volkswagen Prahue Marathon, který je pro mnoho běžců událostí roku. Přečtěte si, jak po tak dlouhém závodě co nejlépe zregenerovat a vrátit se do tréninkového procesu.

Věnovali jsme se ale také krátké trati. Příprava na pětku totiž může bolet víc než trénink na maraton. Další tréninkový článek je zaměřen na hledání fatmaxu, tedy intenzity, při níž spalujete nejvíce tuků. Svaly posílíme pomocí běžeckých holí. Začátečníci se dočtou, jak by měli běhat vzhledem k výkonnosti, kterou aktuálně disponují.

V rozhovoru jsme si povídali s Jakubem Holušou, evropským šampionem v běhu na 1 500 m. Ve výbavě jsme se zaměřili na výběr běžeckého batohu, abyste si mohli pořídit takový, který odpovídá vašim cílům, ať už chcete běhat ultramaratony nebo do práce.

V rubrice výživa najdete recepty na jídla, která si připravit před tréninkem či závodem. V reportážích jsme se podívali do italského Gargana a vyzkoušeli jsme si, jaké to je, když jsou nevidomý běžci při běhu odkázáni na vodiče.

Velký test nových běžeckých bot z dubnového čísla jsme uzavřeli druhým dílem, který se věnoval modelům z kategorií natural running a minimalismus.

Ani tentokrát nechybí pravidelné rubriky jako triatlonový seriál Petra Vabrouška, historické okénko, poradna Miloše Škorpila a mnoho dalšího.