Hledej na stáncích Zátopka

Hledej na stáncích Zátopka

Říjnový RUN je velmi speciální. Vůbec poprvé v historii máme černobílou titulní stranu. A poprvé nemáme červené logo. Připravili jsme totiž speciální číslo ke 100 letům republiky! Tady je pět skvělých důvodů, proč si ho nesmíš nechat ujít!

1. 100 let českého běhu

Ohlédni se s námi za mezníky české běžecké historie. Nejdeme po nudných statistických údajích, ale po těch nejzajímavějších milnících. Přečtěte si také o hrdinech českého běhu, o prvních ženách ve vytrvaleckém světě nebo „exkluzivní“ test legendárních botasek.

2. Jsou cukry raketovým palivem?

Módní trend tzv. low carb stravy dělí běžce na dva tábory. Jedni přísahají, že jedině minimum cukrů ve stravě z nich dělá opravdové chrty, druzí dál vrší na talíř kopce těstovin, protože sacharidy jsou přeci to pravé raketové palivo. Prospěje tedy omezení sacharidů výkonnosti?

3. Co jsou Trigger Points?

Bolesti achillovek, třísel, hamstringů, zad, hlavy a mnoho dalších, s kterými se jako běžec můžeš potýkat, mají hned několik důvodů. Co jsou spoušťové body?

4. Objev kolečkové lyže

Kolečkové lyže nejsou jen doplněk tréninku profi lyžařů. Stále častěji je volí i hobíci, kteří se chtějí připravit na zimu. A jsou i skvělým doplňkem běžeckého tréninku. Proč bys je měl zkusit?

5. Jaké zvolit tempo?

Natrénováno máš. A teď je tady tvůj první běžecký závod. Jak ho běžet? A jaké zvolit tempo?