Inspirujte se těmi nejlepšími v říjnovém RUNu

Inspirujte se těmi nejlepšími v říjnovém RUNu

Říjnový RUN je od 22. září na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Nač se v něm můžete těšit?

titulTentokrát jsme pro vás vyzpovídali hned pětici osobností napříč běžeckým světem. Nechte se inspirovat od Jana Procházky, Anny Frost, Petera Žišky, Tomáše Štveráka a Radka Brunnera. S těmi všemi najdete v novém RUNu rozhovor.

Mladá běžkyně a autorka Bára Veselá popisuje svou zkušenost s tím, když vás ve vrcholné formě zbrzdí nemoc. A spolu s psychology nastiňuje, jak znovu nalézt pozbytou motivaci.

Není pro vás běh na prvním místě a věnujete se spolu s ním ještě dalším sportům? Zabýváme se tím, jak se jednotlivé aktivity vzájemně ovlivňují, jak z nich můžete těžit pro běh nebo zda si naopak neškodíte.

Podzimní závodní sezóna bude brzy ta tam a po ní byste si měli naplánovat několikatýdenní přechodné období. Ano, pár týdnů, kdy běžecké boty necháte povětšinou odpočívat v botníku. Jak k této pauze (ne)přistupovat vám poradí trenér Pavel Novák.

Pokud je pro vás nejdůležitější, jak jídlo chutná, měli byste zbystřit. Aby tělo bylo schopné využít maximum živin z potravy, je pro něj stejně tak důležité, co si o něm myslí nejen jazyk, ale i oči, nos a uši.

Strava je podstatným prvkem nejen u sportujícího člověka, ale i u canicrossového psa. Dozvíte se, čím a kdy svého čtyřnohého kamaráda krmit. A jak je to při závodech?

Letos jste si zaběhli maraton a přemýšlíte, jakou další výzvu před sebe – třeba hned příští rok – postavit? Odpověď možná najdete v ultra. V tomto případě ovšem doporučujeme nedumat nad tím příliš dlouho.

A pokud se poohlížíte po nějaké triatlonové šílenosti, mohl by pro vás být tím pravým extrémní závod v Norsku s názvem Norseman. Reportáž z něj přináší zkušený závodník Petr Vabroušek. Žádná legrace to nebyla.

Na své si samozřejmě přijdou i běžečtí nováčci. Těm radíme, jak si vybrat svou první běžeckou obuv. Po jakém typu sáhnout? A bude mi stačit jen jeden pár?