Listopadový RUN vás připraví na běžecký podzim

Listopadový RUN je od 20. října na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Co vás v něm čeká?

titulSvůj trénink už nemusíte řídit prostřednictvím méně přesné tepové frekvence, také už běžci mají k dispozici přístroj – wattmetr, který umožňuje měření výkonu při běhu. Intenzitu zátěže tak budete mít konečně pod kontrolou. Pro RUN ho otestoval úřadující mistr ČR v maratonu Petr Pechek.

To jeho kolega, letos ovládnuvší český šampionát půlmaratonský, Vít Pavlišta vás seznámí se svým užitečným tréninkovým parťákem, kterým není nic prostšího než koloběžka. Využijete ji jak v nastávajícím přechodném období, tak v případě, že vás zlobí achilovky.

A elita ještě jednou: tentokrát jsme vyzpovídali a představíme vám budoucí naději mílařských tratí – Jakuba Smetanu. Dvacetiletý běžec míní, že na špičkovou úroveň se lze dostat i pomalejším postupem a o pár let později.

Poradíme vám, jak se vhodně vybavit na trénink v podzimních plískanicích s tím, že vyvracíme hned několik zažitých mýtů.

Rovnou se přitom můžete inspirovat i naším průvodcem barevným spektrem. Věděli jste, že barvy, které nás obklopují, ať už jde o vybavení bytu či oblečení, ovlivňují naše zdraví i výkonnost? Ve větší míře vám pak může pomoct barevné světlo.

Nejen pro ženy ovšem podzim znamená odložit oblíbené kotníkové ponožky, jinak si zaděláváte na potíže, jak popisujeme v pravidelné rubrice RunGirl.

Zimní měsíce nám často nahání hrůzu – bojíme se, jak se „v tom bude dát běhat“, ale i kilogramů navíc, které považujeme tak trochu za nedílnou součást přelomu roku. Zbytečně. Dozvíte se, co dělat proto, abyste letos nepřibrali.

Mysleli jste si, že vás v zimě zahřeje cokoliv horkého? Ne tak úplně. Když kromě teploty pokrmu vezmete v úvahu i jeho energetickou kvalitu, může se stát, že vás ve výsledku naopak ochladí, což se projeví třeba na imunitě, ale i výkonnosti.

Trenér Pavel Novák vás tentokrát zasvětí do tajů meditačního běhu. Meditace při běhu vám může nejen pomoct k lepším výsledkům, ale i lépe se vyrovnávat s dílčími neúspěchy.

Milovníkům triatlonu tradičně poradí Petr Vabroušek. Popisuje, v jakém duchu by se měl nést podzim triatlonisty. Plavání, kolo a běh by měly na chvíli ustoupit všemu, co jste po čas tréninkového a závodního zápřahu zanedbávali.