Na kvalitních holích záleží

Kvalitní hole, spoustou lidí opomíjený doplněk k běhu. Zvlášť při delších bězích po nerovném povrchu vám mohou hole pomoct jak se stabilitou, tak odlehčit celému tělu. Váš pohyb bude mnohem dynamičtější a díky lepšímu rozložení sil výkon kvalitnější.

Je přitom jedno, jestli poběžíte dolů z kopce, po rovině či před vámi bude vertikální kilometr.

Samozřejmě i mezi holemi je potřeba pečlivě vybírat. Faktorů je několik, a pokud podceníte jejich výběr, mohou vám naopak být na obtíž.

Na co je potřeba se zaměřit? Ať už jde o madlo, materiál, skládací systém, vždy sázejte na kvalitu
a vyzkoušené materiály. Všechny značky nabízejí samozřejmě jak cenově dostupnější modely, tak profesionální vybavení, se kterým potkáte na trati i ty nejlepší.

Německá značka, česká výroba

Největší a nejznámější výrobce holí, německá značka LEKI, je jedničkou jak na poli zimních sjezdových
a běžeckých holí, tak i v letním segmentu, ať už jde o trail running, nordic walking, či vycházkové hole.

Základem je kvalitní výběr materiálu, který se pak již několik desítek let zpracovává v české továrně v Tachově. Ano čtete správně, všechny hole LEKI, které potkáte kdekoliv na světě jsou vyráběny právě u nás v Tachově a pochází z České republiky.

Kromě váhy, která je pro běžecké hole prakticky tím nejdůležitějším faktorem, záleží na tom, jak jsou skladné. Díky jednoduchému push button systému jsou nejoblíbenější skládací hole, které během vteřiny složíte i rozložíte, a v případě, že s nimi zrovna nechcete, nebo z nějakého důvodu zrovna nemůžete běžet, je prostě dáte do batohu a ani o nich nebudete vědět. Další oblíbenou variantou jsou teleskopické hole, které už nejsou tak skladné, ale mají větší pevnost. Vždy je potřeba vybírat podle typu závodu a využití.

Text: Petr Kučera | Foto: Shutterstock