Nabíhejte zimní kilometry s novým RUNem

Nabíhejte zimní kilometry s novým RUNem

Ačkoliv zimní RUN tradičně vychází jako dvojčíslo prosinec/leden, žádná dlouhá pauza v přísunu běžeckého čtení vás nečeká. Připravujeme totiž speciální vydání časopisu, které vyjde na přelomu roku (více v rámečku na konci článku).

RUN titul prosinecBěžci zimní spánek neznají. Naopak je nutné, aby v blížícím se období naběhali maximální objemy. Hlavní tréninkový článek je proto zaměřen na pravidla zimního polykání kilometrů. V dalším tréninkovém článku se dočtete, na jaká specifika se zaměřit právě v tomto období.

Jak zlepšovat formu pomocí trailového tréninku poradí Miloš Škorpil. Ironman Petr Vabroušek se zase zaměřil na zařazení trenažérů do tréninku, což může být zejména ve smogových dnech velmi užitečné.

Začátečníci najdou v novém RUNu podrobný dvacetitýdenní tréninkový plán na jejich první půlmaraton.

Olympijský medalista Lukáš Bauer vám ve druhém díle své Školy běžeckého lyžování poradí, jak na klasickou techniku. Tomáš Gnad, který je vedoucím oddělení lyžování na Fakultě tělesné výchovy a sportu UK, napsal článek o novinkách v běžkařské výbavě.

Ultramaratonec Pavel Paloncý vás pozve za běžeckými zážitky do Číny.

V rubrice výživa jsme se zaměřili na tuky, kterým se jako vytrvalci nesmíme vyhýbat. Také jsme vybrali zajímavé potraviny, které vám pomohou s hubnutím.

Formu můžete zlepšit také díky posilování, tentokrát jsme se v seriálu zaměřili na záda. Zdravá páteř byla také motivací k napsání článku, který vám poradí, jak si v práci upravit pracovní místo, abyste si neničili záda.

Rok 2015 je téměř u konce, a tak je na čase bilancovat. Běžkyní roku je pro nás Zuzana Hejnová, objevem pak Michaela Stránská. Obě jsme vyzpovídali v rozhovoru. Vybrali jsme také nejhezčí závod roku a upozornili na dobrý čin roku. Tipnete si, o jaké události se jedná?

RUN PREMIUM
V příštím roce oslaví RUN desáté narozeniny. K této příležitosti připravujeme speciální vydání, které se bude jmenovat RUN PREMIUM a vyjde na přelomu roku.
» Zmapujeme v něm proměnu běžecké scény za posledních deset let.
» Zaměříme se na aktuální trendy v oblasti tréninku, výživy i výbavy.
» Přineseme to nejlepší, co se na stránkách časopisu za deset let objevilo.
» 10 zásad pro tréninkový posun
» 10 tréninkových plánů
» 10 nejdůležitějších živin
» 3x 10 tipů pro hubnutí
» 10 cviků pro posílení těla
» 10 sportů, které se vyplatí zařadit do tréninku
» a mnoho dalšího…