Podzimní vydání RUNu je na stáncích!

Říjnové vydání časopisu RUN je již na stáncích! Období, které nejeden běžec označuje za nejlepší běžeckou dobu, tak si nenech ujít články z podzimního čísla RUNu. Tady je 5 důvodů, proč si toto číslo nenechat ujít!

TRÉNINK DO 30 MINUT?!

Jen půl hodiny na běh? To přeci ani nestojí za to se oblékat! Chyba lávky, i za pouhých třicet minut lze zvládnout trénink, který tě posune, jen je potřeba vědět, jak na to. Máme pro tebe pár nápadů pro inspiraci a přidáme i návod, jak rychlotréninky nakombinovat do tréninkového plánu.

TAJEMSTVÍ ŠTÍHLÉ POSTAVY: ZELENINA DO KAŽDÉHO JÍDLA

Obsahuje minimum kalorií, je bohatá na vlákninu, která zasytí a omezí vstřebávání kalorií z potravy, a ještě ti dodá spoustu živin. S klesajícími teplotami je ale na místě omezit saláty, a naopak přidat množství zeleniny tepelně upravené. A jak ji připravit?

BOLEST MÍSTO EUFORIE : Zvracení , bolest hlavy… CO JE PO DOBĚHU NORMÁLNÍ?

Nepříjemné pocity při samotném závodě tak nějak čekáme. Co když se ale problémy objeví až v cíli po doběhu? Kdy je to ještě normální a kdy by nám měla zablikat varovná kontrolka?

KÁVA JAKO BĚŽECKÝ RITUÁL

Kdo si za den nedá ani jedno kafe? Myslím, že ani mezi běžci mnoho takových nebude. Jak jde ale káva dohromady s výkonem? Zeptali jsme se Hany Homolkové – skvělé běžkyně a zároveň doktorandky na Fakultě sportovních studií MUNI, která si závod bez předstartovní kávy nedovede představit.

NENECH SE BRZDIT HLAVOU!

Někdo má skvěle natrénováno, ale v den D to nedokáže prodat, jiný v tréninkových časech zaostává, ale v závodě všechny překvapí. Které faktory jsou rozhodující pro mentální sílu? Co je důležité v mentálním tréninku? A jak se v této oblasti liší ženy od mužů?