Poprvé vychází srpnový RUN

Poprvé vychází srpnový RUN

Zaběhněte si do trafiky pro nový RUN. Letos vůbec poprvé vychází srpnové číslo (v minulých letech jsme připravovali letní dvojčíslo). Co si v něm přečtete?

08_2015Dozvíte se, jestli je pro tělo lepší běhat ráno, odpoledne nebo večer. Cestou k lepší výkonnosti pak může být i růstový hormon, čímž nemyslíme doping, ale podpoření jeho přirozené tvorby.

Pokud se nevyhnete práci v noci, určitě využijete článek o plánování tréninku při práci na směny. Vaše výkony pomůže zlepšit i další díl posilovacího seriálu, který je tentokrát zaměřen na paže a ramena. Zejména v létě se pak může hodit i crosstrainingový článek o tom, jak mohou běžci využít plavání.

Začátečníci se pak dozvědí, jak se za pět týdnů připravit na svou první pětku.

Rubrika Výbava se věnuje novým trendům v oblasti funkčního oblečení. Kromě toho jsme otestovali barevné běžecké legíny Nessi. V rámci reportáže jsme se byli podívat na Běhej Lesy Karlštejn a Pavel Paloncý nám zaslal úžasný článek z britského závodu Dragon’s Back Race.

Kdo chce zhubnout, měl by znát dobře svého nepřítele. Přečtěte si proto článek o tukové tkáni – k čemu je a jak ji zničit. V rubrice Výživa jsme se zaměřili na méně známé vitaminy.

V rozhovorech jsme si povídali s Janem Zemaníkem, který se i přes své mládí prosazuje na ultramaratonských tratích, a s Pavlem Maslákem, který se vypořádal s nepříjemným zraněním. Do světa elitních běžců jsme se podívali i v článku o Evě Vrabcové Nývltové, které se „ujala“ trenérka Jarmila Kratochvílová. Dotáhnou to spolu až na olympiádu?

Na 92 stranách samozřejmě nechybí ani pravidelná triatlonová rubrika Petra Vabrouška, termínovka, historické okénko a mnoho dalšího.