Postavte si trénink na míru s květnovým RUNem

Postavte si trénink na míru s květnovým RUNem

Od 21. dubna najdete na stáncích a ve vybraných běžeckých speciálkách květnový RUN. Co si v něm přečtete?

Run_5Že lidstvo se (velmi zjednodušeně řečeno) dělí na rychlíky a vytrvalce. Oba typy běžců mohou na běžeckých závodech dosahovat kvalitních výkonů, jen k tomu potřebují odlišný typ tréninku.

Po velkém testu klasické silniční a trailové obuvi, který vyšel v dubnovém čísle, jsme se tentokrát zaměřili na boty z kategorií natural running a barefoot. Které jsou ty nejlepší?

Zkušený trenér Pavel Novák vám poradí, jak najít cestu z výkonností krize. Ocení ji všichni, kteří několik měsíců poctivě trénovali, ale teď jim to neběhá tak, jak by si představovali.

Pokud chcete jíst zdravě, nemusíte utratit spoustu peněz. Poradíme vám, jak jíst hodnotně a přitom levně.

V rozhovoru jsme si povídali s Milanem Kocourkem, který se nedávno vrátil ze soustředění v Keni. Co všechno v Itenu viděl a zažil?

V seriálu o posilování se tentokrát zaměříme na kruhový trénink, který pro svou mimořádnou efektivu využívají výkonnostní i rekreační sportovci.

Běháte v přírodě? Přečtěte si, jaká zvířata můžete potkat, na jaká si dát pozor a jak se chovat, abyste jich potkali co nejvíc.

Marek Navrátil, místopředseda České asociace extrémních sportů, napsal článek o tom, jak vybrat výbavu na ultratrail. Protože čím víc kilometrů, tím je její význam větší.

Ultramaratonec Pavel Paloncý rozběhl nový seriál, který se jmenuje Škola extrémního běhu. První díl se věnuje etapovým závodům.

V rubrice Prevence se věnujeme návratu na trať, abyste neuspěchali trénink po viróze, podvrtnutí kotníku nebo třeba zlomenině.

Vybrali jsme pro vás závody, které vám pomohou s hlídáním dětí a nebudete tak muset řešit dilema, který z partnerů poběží a který bude hlídat.

Víte, že můžete svým běháním dělat radost jiným? Sdružení Running With Those That Can’t běhá s těmi, co sami nemohou.

Otestovali jsme běžecké oblečení Kalenji z Decathlonu a sporttester Garmin Fénix3 Optic.

A pokračujeme v seriálech: běhání se psem, triatlonová rubrika Petra Vabrouška či historické okénko, které je tentokrát věnováno Paulu Tergatovi.