Proběhněte adventem se zimním dvojčíslem RUNu

Prosincový RUN je od 24. listopadu na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Co vás v něm čeká?

titulPodívali jsme se zimě na zoubek. Zkušený ultramaratonec Pavel Paloncý se vás pokusí přesvědčit, že běhání ve sněhu je zábava. Co víc: pomůže vám k síle, vytrvalosti i lepší technice.

Každopádně do zimní přípravy vběhněte zlehka. Kdo chytne toto období za pačesy, má na jaře daleko lehčí pozici. Jde totiž o přípravu organismu na to, aby speciální tréninky byly účinné a abychom je zvládli. Jak tedy přes zimu trénovat?

Běhání ve sněhu, přestože by se to nemuselo zdát, milují i psi. Jen je potřeba vypořádat se s několika drobnými úskalími. Jak na to tradičně poradí Šimon Cipro.

Zima je skvělá i proto, že si lze běžeckou přípravu zpestřit běžkami. Pokud se rovnou chystáte na lyžařský maraton, sportovní pedagog Tomáš Gnad vás v 11 krocích provede přípravou na takový závod, ale i jeho samotným průběhem.

Běžkaře jsme také vyzpovídali. O své zážitky nejen z dálkových běhů na lyžích se s vámi podělí špičkoví závodníci Adéla Boudíková a Jiří Ročárek, kteří tvoří pár nejen v bílé stopě. A rovněž vám poradíme, jak se na běžky obléct.

To ale není z rozhovorů všechno. Již tradičně na konci roku udělujeme tituly RUNu pro nejlepšího běžce a objev roku. Popovídali jsme si proto s fantastickou Evou Vrabcovou Nývltovou a mílařem Filipem Sasínkem.

Blíží se doba vánočních (běžeckých) dárků a novoročních předsevzetí. Dejte si pozor, abyste se unáhleně nerozhodli vrhnout se na maraton. Kdy je na něj ten pravý čas a jak ho případně přežít, popisuje Vanda Kadeřábková Březinová.

Nakonec vám ale i přineseme trochu toho sluníčka a tepla. Můžete se s námi vypravit k protinožcům, až do daleké Austrálie. Jak se běhá v Sydney, Perthu nebo kolem mystického Uluru?

O řadě potravin se dlouhou dobu tvrdilo, že jsou (ne)zdravé. V průběhu let ale odborníci obrátili a přiznali, že se spletli. Seznámíme vás s největšími výživovými omyly.

Nechybí ani okénko věnované triatletům a ženám. Petr Vabroušek přibližuje, čemu se věnovat přes zimu, abyste nevypadli z formy. V Rungirl se zase dozvíte, že nohy do X nejsou jen estetickou vadou a jak zapracovat na nápravě.