Se srpnovým RUNem do pouště i na dovolenou k vodě

Srpnový RUN je od 21. července na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Co si v něm přečtete?

titul srpenJak rychle běhat v tréninku? Odpověď přináší článek Pavla Nováka, který mj. představí osm základní temp, která by neměla chybět v přípravě žádného vytrvalce, a nastíní jejich výpočet v závislosti na hlavních vrcholech sezóny.

Léto je časem, kdy si můžeme dovolit vyzkoušet netypické tréninkové jednotky, na které po zbytek roku není čas či odvaha. Tabatovy intervaly ve vodě, tréninky na pláži či kopce na kole vás budou nejen bavit, ale také pořádně nakopnou vaši výkonnost.

Poušť je rozhodně tím nejtěžším terénem, který můžete coby běžci zakusit. Jaké nástrahy skýtá, jak se v ní pohybovat s co nejnižšími ztrátami energie, jak se vybavit a proč se do ní vůbec vypravit vám v dalším pokračování školy extrémního běhu prozradí Pavel Paloncý.

Proč je ultra větší zážitek než třeba pětka? A proč po něm i to pivo chutná lépe? S tím se nám v rozhovoru svěřil ultramaratonec Daniel Orálek.

Zdánlivě nepatrné detaily na běžeckém oblečení vám mohou běh výrazně zpříjemnit, ale také nepříjemně zkomplikovat. Na co byste se tedy měli při nákupu své výbavy zaměřit?

Snad každý začátečník občas propadne skepsi, že se nelepší dostatečně rychle. Je tento pocit oprávněný? K odpovědi na tuto otázku je třeba vědět, jak své pokroky sledovat a hodnotit. Poradí vám Vanda Kadeřábková Březinová.

Kondice našich chodidel se odráží na stavu celého pohybového aparátu a platí to i naopak – když chceme napravit problémy v této oblasti, obvykle je třeba začít od pánve a páteře. Více v článku fyzioterapeuta a podologa MUDr. Jiřího Marka.

Také jste si kdysi pořídili velký míč, ale používáte ho jen občas a spíš namísto židle? Je čas to změnit. Skrytý potenciál této univerzální pomůcky vám odhalí Vít Živný.

Chcete běhat se svým psem, ale zároveň pracovat i na své vlastní běžecké kondici? Tréninkové plány pro šest nohou vám přináší Šimon Cipro.

Chcete předejít zranění nebo urychlit jeho léčbu? Nedílnou součástí vaší snahy by měla být i správná výživa. Jaké živiny a potraviny vám v tom pomohou?

Olympiáda se blíží. Jaké šance mají čeští atleti a kdy jim můžete u obrazovek držet palce?