Vyběhněte do hor, na silnici i do pouště s červnovým Runem

Vychází červnové číslo RUNu. Na stáncích jej najdete od 19. května. Přibližně v této době by mělo také dorazit do schránek předplatitelů. Jaké běžecké čtení na 92 stranách najdete?

06_2016Nasaďte správné tempo a udržte jej až do cíle. V jednom z tréninkových článků najdete šest tipů, jak této komplikované výzvě čelit.

Párkrát jsme se postavili na start a sezona už je v půlce. Jak se připravit na její druhou půlku, když máme termínovku plnou závodů, popsal ve svém článku zkušený trenér Pavel Novák.

Máte na běhání málo času? Poradíme vám, co dělat, ať už máte dvě minuty nebo celé odpoledne.

Ultramaratonec Pavel Paloncý vám ve svém druhém dílu Školy extrémního běhu poradí, jak zvládnout závod ve vysokých nadmořských výškách.

V rozhovoru jsme si povídali s Ivou Strakovou, která dlouhá léta patřila do světové špičky v běhu do vrchu a dnes se velmi úspěšně věnuje skyrunningu.

V extrémních podmínkách se pohybovali také běžci při Marathonu des Sables. Přečtěte si reportáž od přímého účastníka tohoto pouštního masakru.

Běžci po třicítce si stěžují, že už jim hubnutí nejde tak jako dřív. Dáme jim 10 tipů, které s tímto problémem pomohou.

V posilovně jsme se tentokrát zaměřili na pružnost a rozsah pohybu, které jsou důležité pro správnou běžeckou techniku.

Trápí vás bolavé koleno? Řešení možná najdete v článku fyzioterapeuta Jiřího Marka, který popsal problémy s nestabilitou kolene.

Hledali jsme odpověď na otázku, jestli běžci potřebují sacharidy. Jak to tak bývá, odpověď není jednoznačná. Kolik byste si jich tedy měli dopřát?

Otestovali jsme novou běžeckou podprsenku Salomon Medium Impact Bra, minimalistickou novinku Skora Fit, čelovku Fenix HL60R a sporttester Garmin Forerunner 230.

A samozřejmě pokračujeme v pravidelných seriálech: při canicrossu se vydáme na první závod, v historickém okénku se ohlédneme za úspěchy Emericha Ratha, v rubrice rungirl se věnujeme boji se slunečními paprsky, v triatlonovém článku Petr Vabroušek poradí, jak si změřit své výkony na kole, ve vodě i při běhu.

A to není ani zdaleka všechno!