Únorový RUN už je na stáncích

01_newHlavním tématem je tentokrát půlmaraton, na který jsme se podívali z několika stran. Proč je takovým fenoménem? Jak na něj natrénovat, pokud si chcete zlepšit osobák? Co mohou od 21 kilometrů čekat začátečníci? A jakým způsobem zařadit do přípravy běžky?

Vzhledem k tomu, že pomalu končí období dlouhých pomalých běhů, zaměřili jsme se v dalších tréninkových článcích na různé podoby fartleku a na princip superkompenzace.

V čísle najdete také test, ve kterém pomocí několika cviků zjistíte, jak jste na tom se silovými schopnostmi a pohyblivostí. Pomůže vám zmapovat vaše přednosti a slabiny a určit vaše individuální tréninkové požadavky.

Zdravotní téma je zaměřeno na běžecké „berličky“, které vám pomohou ulevit od bolesti: tejpy, ortézy, analgetika, ortopedické vložky, podpatěnky…

V rubrice „výživa“ najdete článek o antioxidantech. Potřebuje je běžec? A v jakém množství?

Za reportážemi jsme se vydali do Itenu, domova elitních keňských běžců, a do Dubaje, kde se konal další ze závodů série We Run.

V rozhovoru jsme vyzpovídali Vítka Pavlištu, který má za sebou fantastický podzim i období plné zdravotních problémů. „Když bylo jasné, že se skoky na lyžích praštím, vytáhl mě můj tehdejší trenér na liberecký můstek HS 140. Asi chtěl, abych měl na skoky ještě nějakou silnou vzpomínku. Větší strach jsem v životě nezažil,“ vyprávěl o svých běžeckých začátcích.

V únorovém RUNu toho samozřejmě najdete mnohem víc:
» Pavel Paloncý napsal, jak se běhá po Pálavě.
» Zaměřili jsme se na ambice Pavla Masláka a Zuzky Hejnové pro pražské mistrovství Evropy.
» Začátečníci se dozvědí, jak si vybrat správný cíl, aby je motivoval, ale nedeprimoval.
» Dočtete se, co s vaší výkonností  provede saunování.
» Ve druhém rozhovoru jsme si povídali s otcem a synem Hubáčkovými, kteří ve skromných podmínkách vychovávají vynikající běžce.
» Historické okénko je věnováno Stanislavu Jungwirthovi, kterého většina lidí zná jako „toho běžce, za kterého se postavil Zátopek při odletu do Helsinek“. Už se ale tolik neví, že překonal dva světové rekordy.
» Samozřejmě nechybí pravidelné rubriky jako testy, termínovka, triatlonový seriál Petra Vabrouška a další.