Vzhůru na závody s březnovým RUNem!

Březnový RUN je na stáncích i v poštovních schránkách předplatitelů. Co vás v něm čeká?

01Závodní sezóna je na spadnutí, proto jsme se tentokrát zaměřili právě na ni. Provedeme vás regionálními poháry, seriály menších závodů, ale i světovými podniky či závody se psem. Ohlížíme se také po „zapomenutých závodech“.

Zkušený běžec a trenér Pavel Novák se ve své pravidelné rubrice věnované tréninku zabývá posledním laděním formy na desítku a na maraton s tím, že uvádí i příklady toho, co a jak nyní běhat. A jak do toho zakomponovat ještě nějaký závod?

Úbytek váhy, navýšení kilometráže či intenzity nebo důraz na kadenci, ale i posilování a protahování. Co z toho vás opravdu zrychlí a co je pouhou ztrátou času? Nabízíme 7 cest k rychlejším časům.

Jak vám ve vašem tréninkovém úsilí může pomoci dráha? Hodně. Rozhodně to není místo, kde by trénovali jen atleti. Jak se tam ale chovat a kde se nachází ty nejhezčí stadiony, včetně hrstky těch krytých?

Začátečníkům, ale nejen jim, radí dlouholetý běžec a také trenér či vodič Michal Vítů, jak se vypořádat se svým prvním závodem.

Podobně se díváme i na oblíbený překážkový závod Spartan Race. Jaké vás na něm čekají překážky a co taková zátěž udělá s vaším tělem?

Milovnicí a velmi úspěšnou ženou překážkových běhů je i Zuzana Kocumová. S ní jsme si povídali ovšem nejen o těchto závodech, ale i o atypickém přístupu k tréninku či tanci.

Není ale jedinou elitou, kterou v tomto RUNu představujeme. Stejně tak nabízíme nahlédnutí pod pokličku takového obyčejného dne skyrunningového běžce Ondřeje Fejfara. RunCzech se za ním vypravil do Vrchlabí.

Nezapomněli jsme ale ani na příznivce triatlonu. Petr Vabroušek se podrobně podíval na neopreny. Radí, zda a proč ho vůbec potřebujete, jak si ho vybrat a jak o něj pečovat.

V okénku pro ženy RunGirl vysvětlujeme, co s vaším tělem udělá kabelka a proč by běžkyně měly raději sáhnout po batohu.

Chladné počasí tak docela ještě nekončí, a proto není od věci vědět, jak se starat o nepříznivým vlivům vystavovanou pokožku. Představujeme nejlepší péči – krémy na obličej i tělové a jelení loje – pro kůži běžce. Chytré tipy máme i pro ty, kteří nesnesou pocit mastnoty.

I běžci a běžkyně potřebují sílu (nejen do kopců). Získat ji můžete, možná vás to překvapí, i díky CrossFitu. Rozhodně to není jen o zvedání těžkých činek. Pomůže vám třeba také v psychické odolnosti, která se hodí opět: na závody. Skvělá občasná náhrada intervalových tréninků!

Pokud si chcete dopřát malé běžecké soustředění v krásné přírodě, s možností skvěle zrelaxovat, netřeba cestovat daleko. Stačí, když vás zavedeme do Českého Švýcarska.